fot. Pomorski ZPN

Ruszył mPZPN, czyli aplikacja dla wszystkich trenerów piłkarskich w Polsce

Nowopowstała aplikacja mPZPN ma być swoistym centrum zarządzania własną edukacją dla wszystkich trenerów piłki nożnej w Polsce. Już dziś można ją pobierać na swoje telefony i korzystać m.in. w celu legitymowania się licencją trenerską podczas oficjalnych rozgrywek.


Dotychczas wszelkie formalności związane z edukacją trenerską, takie jak aplikowanie na kursy czy zapisy na konferencje, były dopełniane za pośrednictwem platformy pzpn24.pzpn.pl, która wciąż pozostaje aktywna. Nowopowstała aplikacja rozszerza jednak możliwości. Największą zmianą i udogodnieniem jest fakt, że za jej pośrednictwem można okazywać licencję trenerską. Tak jak w aplikacji mObywatel przechowuje się cyfrowy dowód osobisty czy prawo jazdy, tak w mPZPN znajdują się wszystkie zdobyte uprawnienia trenerskie.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wielu trenerów w Polsce, ułatwiając i znacznie przyspieszając zarządzanie swoimi sprawami i dokumentami trenerskimi. Dzięki nowej, darmowej aplikacji mPZPN, każdy na wyciągnięcie ręki może nie tylko legitymować się swoją licencją trenerską, ale też sprawdzać aktualne wydarzenia, takie jak konferencje, warsztaty czy też kursy – mówi dyrektor Szkoły Trenerów PZPN Paweł Grycmann.

Obecnie fizycznie wydawane są już tylko dyplomy po ukończonych kursach. Licencje i certyfikaty mają formę elektroniczną. Plastikowe licencje pozostają jednocześnie aktywne do końca daty ich ważności. Już teraz można korzystać z licencji zapisanej w aplikacji, a od 31 grudnia 2026 roku będzie to jedyna możliwość.

mPZPN_1.png

Aplikacja jest bardzo czytelna i łatwo się w niej odnaleźć

Wchodząc w zakładkę „Licencje” można ponadto sprawdzić, ile punktów niezbędnych do przedłużenia danego uprawnienia zgromadziło się w trwającym trzyletnim cyklu. Wszystko znajduje się w jednym miejscu i jest przejrzyste.

mPZPN ułatwia też aplikowanie na kursy i zapisy na pozostałe wydarzenia szkoleniowe. – Aplikacja działa na telefonach, nie ma potrzeby skanowania w niej wszystkich dokumentów, tak jak miało to miejsce wcześniej. Co istotne, trener w każdej chwili ma wgląd do dostępnych szkoleń organizowanych przez PZPN lub Wojewódzkie ZPN, a tych w skali roku jest kilkaset. Przy okazji najbliższych szkoleń aplikacja ta pozwoli również weryfikować obecność, co niewątpliwie pozwoli na unikanie kolejek przy listach obecności – tłumaczy Grycmann.

Pełna lista wydarzeń dedykowanych trenerom, czyli kursy, szkolenia, konferencje czy webinary znajduje się na głównej stronie. Można je filtrować w zależności od typu wydarzenia i jego daty, a docelowo możliwe będzie także zawężenia wyników do interesującej nas lokalizacji. Każde wydarzenie jest dokładnie opisane, włącznie z określeniem liczby punktów, jaką otrzymać mogą za nie trenerzy z poszczególnymi licencjami. Bardzo istotne jest sprawdzanie wydarzeń pod kątem liczby punktów, jaką one gwarantują. Zdarza się bowiem, że jedna konferencja jest warta więcej dla trenerów z licencją np. UEFA C niż dla trenerów z UEFA A.

Korzystanie z aplikacji mPZPN skróci wyraźnie czas aplikowania na wszystkie wydarzenia widniejące do tej pory tylko na platformie pzpn24.pzpn.pl, a w trakcie których należy dołączać dokumenty takie jak zaświadczenia Krajowego Rejestru Karnego czy Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. W aplikacji, mając wcześniej przygotowane oryginały dokumentów, wystarczy tylko zrobienie zdjęcia do wniosku – opowiada Piotr Grzelak, zastępca dyrektora Szkoły Trenerów PZPN.

mPZPN_2.jpg

Wydarzenia można filtrować ze względu na ich datę i rodzaj

Docelowo obecność na wszystkich wydarzeniach będzie sprawdzana za pomocą QR kodu, który pojawi się w aplikacji w dniu danego wydarzenia i będzie aktywny jedynie w miejscu jego lokalizacji. Przez pewien czas będzie jeszcze istniała możliwość podpisu tradycyjnego, ale stopniowo zostanie ona wygaszona. 

Zachęcamy wszystkich trenerów do pobrania aplikacji mPZPN na swoje telefony!

żródło: www.laczynaspilka.pl