fot. UKS Lotos Gdańsk (r. 2006)

Remis i porażka UKS Lotos Gdańsk z Legią Warszawa

W sobotę 30 stycznia dwie drużyny UKS Lotos Gdańsk w Warszawie rywalizowały z Legią. Uczniowie klasy Pomorskiego ZPN z rocznika 2006 zremisowali 4:4, zaś ich o rok młodsi koledzy przegrali 3:4.


Rocznik 2006
Podopieczni trenerów Tomasza Borkowskiego i Krzysztofa Wilka zremisowali 4:4 w grze kontrolnej w Warszawie. Drużyna pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie, bowiem do 64 minuty prowadziła z utytułowanym rywalem 4:1. Warty odnotowania jest fakt, że w barwach Legii zagrał Fryderyk Misztal, absolwent UKS-u, który strzelił bramkę przeciwko swojemu byłemu zespołowi. 

- Tomasz Borkowski: Zagraliśmy bardzo pożyteczną grę kontrolną w Warszawie, zremisowaliśmy 4:4 po momentami bardzo dobrej grze. Na pewno jest niedosyt, bo prowadzić 4:1 i w końcówce meczu stracić bramkę na 4:4 nie może nam dawać pełnej satysfakcji. Są to jednak gry kontrolne przed sezonem. Uważamy, że należy dać grać wszystkim. Musieliśmy rotować, zmieniać. Natomiast z samego wyjazdu, tempa gry, poziomu, bo to na prawdę było emocjonujące widowisko z bardzo dużą liczbą sytuacji bramkowych, jesteśmy bardzo zadowoleni i bardzo się cieszymy. 

- Krzysztof Wilk: Jesteśmy bardzo zadowoleni ze stylu, jaki zaprezentowaliśmy w meczu z Legią. Pokazaliśmy ofensywny, otwarty futbol, atrakcyjny dla kibiców. To skutkowało dużą liczbą bramek i sytuacji. Z tak trudnym rywalem jak Legia Warszawa trzeba jednak zagrać trochę lepiej defensywnie jako cały zespół. Jesteśmy dobrej myśli co do następnych gier kontrolnych. 

Skład: Ryszewski - Leopold, Pituch, Elwart, Pawłowski - Bełz, Rapińczuk - Mikołajewski, Kolasa, Niepsuj - Oleksiewicz oraz Flis, Groth, Barbugli, Wiśniewski, Siemko, Śliwoski, Kowalski
Bramki:
3' 1:0 Pituch
30' 1:1 Legia Warszawa
49' 2:1 Mikołajewski
54' 3:1 Oleksiewicz
60' 4:1 Wiśniewski
64' 4:2 Legia Warszawa
73' 4:3 Legia Warszawa


Rocznik 2007

Podopieczni trenera Łukasza Godlewskiego przegrali z rówieśnikami z Warszawy 3:4. Podobnie jak ich starsi koledzy, zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. 

- Łukasz Godlewski: Była to dla nas wartościowa gra kontrolna rozegrana w bardzo dobrych warunkach. Dla chłopców było to na pewno ogromne przeżycie. Najważniejsze - graliśmy z jedną z najlepszych akademii w Polsce jak równy z równym. Jesteśmy zadowoleni, że po okresie sześciu miesięcy wspólnych zajęć na tle silnego przeciwnika byliśmy zespołem zorganizowanym w bronieniu. W fazie atakowania indywidualnie oraz jako zespół pokazaliśmy się z dobrej strony, dochodziliśmy do wielu sytuacji bramkowych. Cieszy nas to, że w budowaniu gry w wielu fragmentach chłopcy zaprezentowali realizowane cele szkoleniowe, zauważalne także były ich umiejętności piłkarskie, kreatywność i pewność siebie.

Z przebiegu gry, w pierwszej połowie mieliśmy dużo sytuacji bramkowych po dobrze przygotowanych akcjach. W drugiej połowie mecz się wyrównał i pod koniec straciliśmy bramkę. Mieliśmy możliwość monitorowania chłopców podczas meczu i wiemy, że pokazali się z dobrej strony w aspekcie motorycznym. Biorąc pod uwagę projekt, po dzisiejszym meczu jesteśmy zadowoleni z chłopców. Przed nami analiza i podkreślenie dobrych fragmentów oraz pokazanie, co przed nami.

Dziękujemy rodzicom oraz wszystkim poprzednim trenerom klubowym, którzy nam zaufali. Dążymy, aby chłopcy rozwijali się dalej przede wszystkim indywidualnie biorąc pod uwagę cele projektu. Dla mnie osobiście dużą satysfakcją jest to, że podczas jednego dnia miałem możliwość spotkania byłych podopiecznych projektu: Fryderyka w barwach klubu z Warszawy, Łukasza, Marcina, Jakuba czy Pawła w barwach Widzewa.

Skład: Kamil Nowak, Dawid Grzenkowicz, Kamil Jakubiak, Wiktor Winiarski, Franciszek Bladowski, Adrian Czyżewski, Kacper Nowak, Martin Małkowski, Jakub Pławski, Igor Szyszło, Natan Jóskowski oraz po przerwie: Mateusz Matyka, Jakub Tyborczyk, Oskar Śliwiński, Tomasz Piekut, Euzebiusz Belka, Bruno Perski, Adrian Słomiński
Bramki: Igor Szyszło, Natan Jóskowski, Wiktor Winiarski
Sztab szkoleniowy: Łukasz Godlewski, Damian Fos, Krystian Świst