fot. turniej sędziowski_27.jpg

Relacja z halowego turnieju sędziów w Lęborku 2022

Grudzień stał pod znakiem odbywającego się na katarskich arenach mundialu. Oczy całego świata zwrócone były na 32 najlepsze reprezentacje globu, które stanęły w szranki o tytuł mistrzów świata.


W tym czasie w Lęborku odbył się 03.12.2022 XXI Halowy Turniej o Puchar Przewodniczącego Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Udział w turnieju potwierdziło siedem wcześniej awizowanych zespołów czyli drużyny: Gdańsk, Lębork, Gdynia, Kociewie/Kaszuby, Program Mentorski, Słupsk oraz Malbork. Rzutem na taśmę, Komitet Organizacyjny Turnieju postanowił o przyznaniu „dzikiej karty” drużynie pod nazwą „Kadra Pomorza 2000” w skład której weszli sędziowie, którzy reprezentowali województwo pomorskie na Ogólnopolskich Mistrzostwach Sędziów w 2000 roku.

Tytułu najlepszej drużyny sędziów w województwie Pomorskim w halową odmianę piłki nożnej bronił zespół Słupsk. Jednakże po zaciętych bojach w tym roku musiał uznać wyższość drużyny z Gdańska, który uplasował się na najwyższym stopniu podium. Zespół ze stolicy województwa w finale pokonał największą niespodziankę turnieju czyli Kadrę Pomorza 2000. W finale pocieszenia Lębork okazał się lepszy od zespołu z Gdyni.

Wyróżnienia indywidualne trafiły w ręce Marcina Petkuna (król strzelców – Lębork), Rafała Kazimieruka (najlepszy bramkarz – Gdańsk) oraz nagroda Fair Play – Drużyna Lębork.

Klasyfikacja końcowa:
1. Gdańsk
2. Kadra Pomorza 2000
3. Lębork
4. Gdynia
5. Kociewie/Kaszuby
6. Program Mentorski
7. Słupsk
8. Malbork

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, bez których zaangażowania nie udałoby się zorganizować tej pięknej dorocznej inicjatywy: Miasto Lębork reprezentowana przez Burmistrza Witolda Namyślaka, Starostwo Powiatowe na czele ze Starostą Alicją Zajączkowską, Stowarzyszenie Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej oraz Grupa Energa. Serdeczne podziękowania należą się także kolegom Andrzejowi i Sebastianowi Myszk, którzy od wielu lat są organizatorami Halowych Turniejów o Puchar Przewodniczącego Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Lęborku.

turniej sędziowski_1.jpg

turniej sędziowski_2.jpg

turniej sędziowski_3.jpg

turniej sędziowski_4.jpg

turniej sędziowski_5.jpg

turniej sędziowski_6.jpg

turniej sędziowski_7.jpg

turniej sędziowski_8.jpg

turniej sędziowski_9.jpg

turniej sędziowski_10.jpg

turniej sędziowski_11.jpg

turniej sędziowski_12.jpg

turniej sędziowski_13.jpg

turniej sędziowski_14.jpg

turniej sędziowski_15.jpg

turniej sędziowski_16.jpg

turniej sędziowski_17.jpg

turniej sędziowski_18.jpg

turniej sędziowski_19.jpg

turniej sędziowski_20.jpg

turniej sędziowski_21.jpg

turniej sędziowski_22.jpg

turniej sędziowski_23.jpg

turniej sędziowski_24.jpg

turniej sędziowski_25.jpg

turniej sędziowski_26.jpg

turniej sędziowski_27.jpg

turniej sędziowski_28.jpg

turniej sędziowski_29.jpg

turniej sędziowski_30.jpg

turniej sędziowski_31.jpg

turniej sędziowski_32.jpg

turniej sędziowski_33.jpg