Rekord frekwencji pobity. Polska - Belgia 1:1

Kobieca reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Belgią w pierwszym meczu kwalifikacji do mistrzostw świata 2023. Gola dla biało–czerwonych zdobyła Ewa Pajor. Podczas spotkania na trybunach Polsat Plus Areny Gdańsk zasiadła rekordowa w piłce kobiecej liczba 8011 kibiców.

Belgia jest zespołem bardziej doświadczonym, bo gra właściwie w niezmienionym składzie od 2017 roku. Świetnie atakuje i na pewno im częściej posiada piłkę, tym jest groźniejsza. Pod względem organizacji gry jest podobny do nas, także o wyniku mogą przesądzić indywidualności bądź dyspozycja dnia danego zespołu – mówiła przed meczem Nina Patalon, selekcjonerka reprezentacji Polski.

Pierwsze momenty spotkania należały do Belgijek, które zepchnęły Polki do defensywy. Już w czwartej minucie stworzyły bardzo dobrą sytuację, ale na posterunku była Anna Szymańska – dodatkowo napastniczka naszych rywalek w chwili podania znajdowała się na pozycji spalonej. Po tej sytuacji, to my zaczęliśmy przejmować inicjatywę, jednak nie przekładało się to na stuprocentowe sytuacje. Mimo to przez cały czas gospodynie świetnie eliminowaliśmy atuty przeciwniczek, nie dopuszczając ich pod pole karne.

W 40. minucie wreszcie doczekaliśmy się gola. Fantastyczną akcję przeprowadziła Ewa Pajor, która poradziła sobie z kilkoma rywalkami, następnie podała do Natalii Padilli-Bidas i po jej odegraniu trafiła do siatki. W samej końcówce pierwszej połowy Pajor jeszcze raz pokonała Justien Odeurs, ale tym razem była na pozycji spalonej.

Drugą połowę biało–czerwone mogły rozpocząć fenomenalnie, ale bramkarka Belgijek zdołała intuicyjnie wybronić strzał Pajor. W kolejnych minutach inicjatywę przejęły rywalki, ale Polki utrzymywały je daleko od własnego pola karnego albo dobrze interweniowała Szymańska. Ostatni kwadrans meczu to gra od bramki do bramki i ostra walka w defensywie. Niestety w minucie 79. to Belgijki dopięły swego i za sprawą centrostrzału Janice Cayman wyrównały.

Polska - Belgia / laczynaspilka.pl

Kwalifikacje do mundialu, który odbędzie się w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii, reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła od remisu. Kolejne spotkanie eliminacyjne biało-czerwone rozegrają już w najbliższy wtorek, mierząc się w Erywaniu z Armenią.