fot. Puchar Tymbarku

Puchar Tymbarku wkracza w decydującą fazę – czas na Pomorski Finał Wojewódzki!

Już w dniach 21-23 maja poznamy najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku w województwie pomorskim! Do Gdańska może przyjechać aż 104 zespoły, reprezentujące poszczególne powiaty w trzech kategoriach wiekowych. Na zwycięzców w kategorii U-10 i U-12 czeka wyjazd na Finał Ogólnopolski do Warszawy i walka o Wielki Finał na PGE Narodowym przed meczem Polska-Turcja.


Z Orlika na stadion!

Finał Ogólnopolski w Warszawie i kibicowanie podczas meczu Polska-Turcja, a także możliwość walki o Wielki Finał na PGE Narodowym – oto, czego mogą się spodziewać finaliści XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Zanim jednak poznamy zwycięzców Finału Ogólnopolskiego, czekają nas zmagania na poziomie wojewódzkim. Od 6 do 25 maja rozegranych zostanie 16 finałów wojewódzkich, podczas których poznamy najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Wzorem lat ubiegłych kategoria U-8 kończy zmagania na poziomie wojewódzkim.  

Puchar_Tymbarku_1_mapa.jpg

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. Znaczna część rozgrywek została przeprowadzona na Orlikach, które są ważną częścią sportowej infrastruktury w Polsce oraz pełnią istotną funkcję w promowaniu aktywności fizycznej i upowszechnianiu piłki nożnej wśród dzieci. Większa dostępności boisk oraz turnieje, takie jak Puchar Tymbarku, sprawiają, że uczennice i uczniowie chętniej uprawiają sport.

Pomorze walczy o Finał Ogólnopolski Pucharu Tymbarku!

Tegoroczny finał Pucharu Tymbarku w województwie pomorskim podzielony został na trzy dni. 21 maja na boiskach przy ul. Traugutta 29 w Gdańsku zaprezentują się zawodniczki i zawodnicy w kategorii U-12. Następnego dnia do gry przystąpią piłkarki i piłkarze z drużyn U-10, natomiast 23 maja na boiska wybiegną uczennice i uczniowie w kategorii U-8. Łącznie na boiska może wybiec aż 104 drużyny w trzech kategoriach wiekowych.

W XXIII edycji Pucharu Tymbarku w kategorii U-12 Pomorskiego Finału Wojewódzkiego zwyciężyły drużyny: Szkoły Podstawowej w Przodkowie (dziewczęta) i Szkoły Podstawowej nr 5 w Gdańsku (chłopcy), które w Finale Ogólnopolskim zajęły odpowiednio 12. i 6. miejsce. Trener dziewcząt z Przodkowa, Łukasz Regiel, wspominał po finale wojewódzkim: Część z dziewczynek trenuje już od dłuższego czasu, ale niektóre dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Szczególnie te drugie złapały po turnieju piłkarskiego „bakcyla”!

W kategorii U-10 zwycięskie okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Rumii (dziewczęta) oraz Szkoły Podstawowej w Pogórzu (chłopcy). Na etapie wojewódzkim zakończono rozgrywki kategorii
U-8, w której najlepsza wśród dziewczynek okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie, natomiast wśród chłopców Szkoły Podstawowej nr 33 w Gdańsku.  

Puchar Tymbarku to początek kariery 

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów. – Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek – dodaje.

Ruch i sport są ważnymi elementami dzieciństwa, bo to inwestycja w zdrowie i kształtowanie charakteru. Dla najlepszych to też możliwość uczynienia pierwszego kroku, by kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, a historia Pucharu Tymbarku pokazuje, że to bardzo realne. To projekt, który niesie pozytywne efekty społeczne oraz sportowe, dlatego jako Tymbark już od 18 lat jesteśmy generalnym sponsorem rozgrywek. Życzę wszystkim uczestnikom XXIV edycji Pucharu Tymbarku, by udział w turnieju był fantastyczną przygodą, która jeszcze bardziej rozwinie piłkarską pasję – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Są w tym gronie: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior czy Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie pomorskim jest firma Mag.


Lista uczestników 

U-12 Chłopcy, 21 maja, wtorek
SP 5 Bytów
Szkoła Podstawowa Sportowa w Człuchowie
SP 48 CHWARZNO
SP Dzierzgoń 
PRABUCKA FERAJNA SP2 
POMKA SP1
Szkoła Podstawowa w Przodkowie 
SP 6 Kościerzyna
Dżentelmeni SP10 
SP NR 1 NOWY DWÓR GDAŃSKI 
"Księżniczki Wojowniczki" - SP Pogórze 
SP1 Skarszewy 
SP 12 Tczew 
UKS TĘCZA 
SMS Stolem Gniewino 
SP 5 Gdańsk 
SASP Sopot 3
Brda Szkoła Rytel 
Orlik 
SP Straszyn 

U-12 dziewczęta, 21 maja, wtorek
ZS Tuchomie 
Czarownice z Debrzna 
SP 29 
SP Mikołajki Pomorskie
ZSP Nowy Staw 
SP CZEPOM 
Szkoła Podstawowa w Łubianie
SP Leśniewo 
ZSP KALISKA 
SP Małe Walichnowy
UKS TĘCZA
Boska drużyna 
Tymbarczanki 
SP5 Chojnice 
UKS,,SPARTA" Sycewice 
SP CET 

U-10 chłopcy, 22 maja, środa
Sp 3 Miastko
SPS Człuchów 
SP 37 GDYNIA 
SP Dzierzgoń 
PRABUCIAKI TYMBARCZAKI SP2
Sp 6 Malbork 
SP CHMIELNO 
SP6 Kościerzyna 
SP16
ZSP Kmiecin 
SP Mrzezino 
PSP nr 1 
Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie 
SP 1 Lębork piłkarze 
FC MI SIĘ NIE CHCE 
SMS GEDANIA 1922 
SP8 SOPOT 
Brda Szkoła Rytel 
SP3 Ustka 
SP-4 

U-10 dziewczęta, 22 maja, środa
Sp 3 Miastko 
SP Rychnowy 
Społeczna Jedynka
Szkoła Podstawowa w Przodkowie 
Szkoła Podstawowa w Łubianie
UKS Drzewiarz 
UKS TĘCZA 
SP1 Rumia 
SP 48/1 
Brda Szkoła Rytel 
Borkowo 

U-8 chłopcy, 23 maja, czwartek
ZS Tuchomie 
SP Rychnowy 
SP 37 GDYNIA 
SP Mikołajki Pom AMP1 
Brzibziańce z SP 4 
ZSP Nowy Staw 
Kaszëbsczé Grzmòte 
Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie 
SP 5 SŁUPSK 
SP Leśniewo 
ZSP KALISKA 
SP 12 Tczew 
SP 1 Lębork piłkarze 
SP9Rumia 
Mali Kościuszkowcy 
Brda Szkoła Rytel 
Orlik 
SP CET

U-8 dziewczęta, 23 maja, czwartek
Zespół Szkół Tuchomie 
SP Rychnowy 
Nieobliczalne Szprotki 
FC CHMIELANKI 
SP6 Kościerzyna 
BUKOWINKA 
Pogromczynie Kubusiów 
Brda Szkoła Rytel
Żelki Żelkowo
Borkowo 

Puchar Tymbarku

 

***

O TURNIEJU

Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark. Więcej informacji na temat Pucharu Tymbarku, nagród oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.

KONTAKT DLA MEDIÓW DOT. PUCHARU TYMBARKU

Patrycja Maciąg – Polski Związek Piłki Nożnej
Specjalistka ds. promocji i komunikacji turniejów amatorskich
Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)
E: patrycja.maciag@pzpn.pl
T: +48 510 262 670

Daniel Karaś – Grupa Maspex/Tymbark
Manager ds. CSR
E: d.karas@maspex.com
T: +48 502 195 114