fot. tytułowe foto.jpg

Znamy zwycięzców Pomorskiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku!

Gdańsk, Gdynia, Rytel, Pomieczyno, Czeczewo – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy Pomorskiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Łącznie do rywalizacji w Gdańsku przystąpiło aż 95 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym.


W dniach 21-23 maja zespoły z całego województwa pomorskiego rywalizowały w Gdańsku o miano najlepszej drużyny w regionie. Do walki przystąpiło 95 zespołów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców. Wśród chłopców najlepsze były drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gdańsku (U-12), Szkoły Mistrzostwa Sportowego Gedania Gdańsk (U-10) oraz Szkoły Podstawowej nr 37 w Gdyni (U-8). – Nasza droga do awansu do Finału Ogólnopolskiego była trudna. Już na etapie regionalnym rywalizowaliśmy z bardzo dobrymi drużynami, by ostatecznie zwyciężyć w meczu finałowym w karnych. Wiedziałem jednak, że mamy dobry zespół, który stać na walkę w Finale Wojewódzkim. W każdym meczu skupialiśmy się na tym, aby dać z siebie 100 proc. i spełnić piłkarskie marzenia – mówi Tomasz Wiese, trener drużyny SMS Gedania Gdańsk. – Do Warszawy jedziemy po wielką piłkarską przygodę oraz nowe doświadczenia. Stać nas na wiele, mam nadzieję, że pokażemy to na boisku – dodaje. 

W kategoriach dziewcząt najlepsze były drużyny „Brda szkoła” ze Szkoły Podstawowej w Rytlu (U-8), zespół ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku (U-10) oraz „SP Czepom” ze Szkół Podstawowych w Pomieczynie i Czeczewie (U-12). – Uczennice były pod ogromnym wrażeniem całego turnieju – liczby drużyn oraz oprawy. Tym bardziej, że wzięły udział w Pucharze Tymbarku po raz pierwszy. Kilka dziewczyn trenuje na Orliku w klubie, pozostałe mają styczność z piłką nożną wyłącznie na lekcjach wychowania fizycznego. Jestem bardzo dumny z dziewczyn, że mimo pierwszego przegranego meczu, zmobilizowaliśmy się do dalszej walki i awansowaliśmy do Finału Ogólnopolskiego – mówi Krystian Kreft, trener drużyny „SP Czepom” ze Szkół Podstawowych w Pomieczynie i Czeczewie. – Zwycięstwo w Finale Wojewódzkim i awans do turnieju ogólnopolskiego jest dla naszych szkół ogromnym sukcesem. Do Warszawy jedziemy z nadziejami na dobry wynik. Chcemy wyjść z grupy i powalczyć w kolejnych etapach – dodaje.

GALERIA ZDJĘĆ Z POMORSKIEGO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

WYNIKI FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki Finał na PGE Narodowym w kategorii U-10 i U-12 zaplanowano na 10 czerwca – tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. Wcześniej, bo już 28 maja, dowiemy się, w jakich grupach będą rywalizowały drużyny. Losowanie grup transmitowane będzie na profilu Łączy Nas Piłka TV na YouTube.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe emocje. Dziękujemy Pani Aleksandrze Dulkiewicz Prezydent Miasta Gdańska za wsparcie tego wydarzenia, Gdańskiemu Ośrodkowi Sportu za gościnę oraz wszystkim kibicom za dopingowanie młodych sportowców.

Przedstawiamy klasyfikację finałów wojewódzkich:

Kategoria U-12 (21 maja 2024):

Chłopcy:
1. SP 5 Gdańsk
2. SP Przodkowo
3. Pomka SP 1 Malbork
4. SMS Stolem Gniewino

Najlepszy bramkarz - Piotr Klawikowski (SP Przodkowo)
Najlepszy zawodnik - Franciszek Rzadzikowski (Pomka SP 1 Malbork)
Najlepszy strzelec - Wojciech Makiej (SP 5 Gdańsk)

Dziewczynki:
1. SP Czepom Pomieczyno
2. UKS Sparta Sycewice
3. Boska Drużyna Rumia
4. SP 29 Gdynia

Najlepsza bramkarka - Antonina Matuszko (Boska Drużyna Rumia)
Najlepsza zawodniczka - Zofia Harmacińska (UKS Sparta Sycewice)
Najlepsza strzelczyni - Zuzanna Rzeszewicz (SP Czepom Pomieczyno)

Kategoria U-10 (22 maja 2024):

Chłopcy:
1. SMS Gedania 1922 Gdańsk
2. SP 16 Słupsk
3. SP Chmielno i SP Borzestowo
4. SP 1 Lębork

Najlepszy bramkarz - Aleksander Łysiak (SP 16 Słupsk)
Najlepszy zawodnik - Tymoteusz Grzenia (SP Chmielno i SP Borzestowo)
Najlepszy strzelec - Krzysztof Zauer (SMS Gedania 1922 Gdańsk)

Dziewczynki:
1. SP 48 Gdańsk
2. Brda Szkoła Rytel
3. Społeczna Jedynka Gdynia
4. SP 3 Miastko

Najlepsza bramkarka - Natalia Makiej (Społeczna Jedynka Gdynia)
Najlepsza zawodniczka - Karina Woronowicz (SP 48 Gdańsk)
Najlepsza strzelczyni - Hanna Bryndal (SP 3 Miastko)

Kategoria U-8 (23 maja 2024):

Chłopcy:
1. SP 37 Gdynia
2. SP 12 Tczew
3. ZS Tuchomie
4. SP 5 Słupsk

Najlepszy bramkarz - Jakub Lass (ZS Tuchomie)
Najlepszy zawodnik - Tymoteusz Zacharek (SP 12 Tczew)
Najlepszy strzelec - Kazimierz Olejowski (SP 37 Gdynia)

Dziewczynki:
1. Brda Szkoła Rytel
2. Pogromczynie Kubusiów Gdańsk
3. ZS Tuchomie
4. SP Rychnowy

Najlepsza bramkarka - Antonina Wiłkowicz (Pogromczynie Kubusiów Gdańsk)
Najlepsza zawodniczka - Iga Lajn (ZS Tuchomie)
Najlepsza strzelczyni - Blanka Karnowska (Brda Szkoła Rytel)


Z Orlika na stadion!

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. Znaczna część rozgrywek została przeprowadzona na Orlikach, które są ważną częścią sportowej infrastruktury w Polsce oraz pełnią istotną funkcję w promowaniu aktywności fizycznej i upowszechnianiu piłki nożnej wśród dzieci. Większa dostępności boisk oraz turnieje, takie jak Puchar Tymbarku, sprawiają, że uczennice i uczniowie chętniej uprawiają sport.

Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek – dodaje.  

Ruch i sport są ważnymi elementami dzieciństwa, bo to inwestycja w zdrowie i kształtowanie charakteru. Dla najlepszych to też możliwość uczynienia pierwszego kroku, by kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, a historia Pucharu Tymbarku pokazuje, że to bardzo realne. To projekt, który niesie pozytywne efekty społeczne oraz sportowe, dlatego jako Tymbark już od 18 lat jesteśmy generalnym sponsorem rozgrywek. Życzę wszystkim uczestnikom XXIV edycji Pucharu Tymbarku, by udział w turnieju był fantastyczną przygodą, która jeszcze bardziej rozwinie piłkarską pasję – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.    

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów. Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Są w tym gronie: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior czy Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski. 

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie pomorskim jest firma Mag.


 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39.jpg

40.jpg