Puchar Polski dla Pogoni Gościniec nad Wisłą Tczew

Pogoń Gościniec nad Wisłą obroniła tytuł sprzed roku i ponownie sięgnęła po Puchar Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim. Zespół z Tczewa w finale pokonał Lechię Gdańsk 5:1. Bohaterką spotkania i tym samym najlepszą zawodniczką została wybrana autorka czterech bramek Magdalena Sobal.

Pierwsza połowa to popis gry tczewianek, które cztery razy ulokowały piłkę w siatce. Zaczęło się od dobrej okazji po rzucie rożnym – Klaudia Lemczak przeniosła jednak piłkę nad poprzeczką. Po kwadransie gry mieliśmy 1-0. Po indywidualnej akcji Magdalena Sobal dała Pogoni prowadzenie. Cztery minuty później krótkie rozegranie rzutu rożnego i kapitalnym strzałem sprzed pola karnego popisała się Agnieszka Rembalska. Minutę później było już 3-0. Dogranie piłki z lewej strony w pole karne i Sobal trafiła po raz drugi. Tczewianki się nie zatrzymywały. Po dobrej akcji na bramkę uderzyła Joanna Ścisłowska, ale dobrą interwencję zanotowała Karolina Palacios. W kolejnej sytuacji akcji szansę miała Sobal, ale i tym razem Palacios nie dała się pokonać. W końcu groźniej zaatakowały zawodniczki Lechii Gdańsk. Wymiana kilku podań, wycofanie spod linii końcowej i ostatecznie strzał niecelny. Pierwszą odsłonę przypieczętowała Sobal, która ze spokojem wykończyła akcję Pogoni.

Pierwsze fragmenty drugiej części meczu nie obfitowały w sytuacje bramkowe. Mecz się wyrównał i z czasem więcej z gry miały gdańszczanki, które w końcu dopięły swego i strzeliły kontaktowego gola. Po rzucie wolnym piłka odbiła się od słupka i najlepiej w polu karnym była ustawiona Lidia Zakrzewska, która skierowała piłkę do bramki. Odpowiedź Pogoni nastąpiła dziewięć minut później. Ponownie na listę strzelców wpisała się Sobal. W kolejnych minutach obie drużyny przeprowadziły po kilka zmian. Ostatnią sytuację miała Pogoń, piłka zatrzymała się na słupku.

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew – Lechia Gdańsk 5:1 (4:0)
1:0 - 15' Magdalena Sobal
2:0 - 19' Agnieszka Rembalska
3:0 - 20' Magdalena Sobal
4:0 - 44' Magdalena Sobal
4:1 - 67' Lidia Zakrzewska
5:1 - 76' Magdalena Sobal

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Niemaszyk (82’Stachowiak) – Jędrzejewska, Jeleń, Wołejszo (72’ Wróblewska), Ścisłowska (78’ Lewandowska), Sobal, Biskupska (82’ Stankowska), Rembalska, A.Węsierska (65’ Jaśniewska), Talenta (82’ Murawska), Lemczak (65’ J.Węsierska)

Lechia Gdańsk: Palacios – Marcinkowska, Zakrzewska, Sturmowska, Lewna (55’ Rzeppka), Szmatuła (82’ Głodowska), Formella, Khuda, Baj (62’ Łobocka), Kulla, Łapińska (62’ Wojciechowska)

Współorganizatorem finału Pucharu Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim jest Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański. Patronat Honorowy finału objęła Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak.