Puchar im. K. Górskiego (r. 2009): Warmińsko-Mazurski ZPN - Pomorski ZPN 3:0

Dnia 27.10.2021 r. w Nowym Mieście Lubawskim Kadra Pomorskiego ZPN rocznik 2009 rozegrała trzecią kolejkę spotkań w rozgrywkach o Puchari Kazimierza Górskiego podejmując tego dnia gospodarzy zawodów Warmińsko Mazurski ZPN.

W spotkanie lepiej weszli zawodnicy gospodarzy, którzy po składnej akcji prawą stroną boiska i dośrodkowaniu w pole karne zdobyli strzałem głową w 9 minucie spotkania bramkę na 1:0. Kilka chwil później zawodnicy z Pomorza stanęli przed szansą wyrównania, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem górą był golkiper z Warmii i Mazur. W 15 minucie w niegroźnej sytuacji piłkę źle technicznie przyjmuje zawodnik grający w linii obrony i po sytuacji sam na sam z bramkarzem tracimy bramkę na 2:0.

W dalszej części pierwszej połowy dobrze tego dnia zorganizowany zespół gospodarzy mimo naszej optycznej przewagi i posiadania piłki nie pozwala na stworzenie klarownych sytuacji bramkowych. Do przerwy przegrywamy 0:2.

Na drugą połowę wychodzimy z determinacją zdobycia bramki kontaktowej, jednak to gospodarze po kolejnym niewymuszonym błędzie linii obrony podwyższają wynik spotkania na 3:0. Takim rezultatem zakończyło się środowe spotkanie.

Z przebiegu całego spotkania zawodnicy Warmii i Mazur zwyciężyli zasłużenie. Zagraliśmy tego dnia poniżej swoich możliwości. Nasza gra była zbyt wolna, a dobra organizacja przeciwnika w obronie nie pozwoliła na stworzenie zbyt klarownych sytuacji bramkowych. Mimo wszystko dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie do końcowego gwizdka sędziego.

- Każde spotkanie na poziomie zmagań Kadr Wojewódzkich jest dla młodych adeptów piłki nożnej sporym doświadczeniem. Czeka nas sporo pracy przez najbliższe 6 miesięcy, aby w meczach rewanżowych pokazać się z jak najlepszej strony, ale przed wszystkim chcemy indywidualnie rozwijać potencjał zawodników i ten cel stawiamy sobie na pierwszym miejscu - trener Arkadiusz Janor

Dziękujemy rodzicom oraz trenerom klubowym za bardzo dobrze rozwijającą się współpracę.

Warmińsko-Mazurski ZPN - Pomorski ZPN 3:0

Pomorski ZPN: Tymon Chudzik (Escola Futbolu Pruszcz Gdański), Kajetan Igielski (Arka Gdynia SI), Grzegorz Chrapkowski (JFA Przechlewo), Jan Strzecki (Błękitni Wejherowo), Krystian Dzierzba (Błękitni Wejherowo), Maksymilian Czyżykowski (Chojniczanka Chojnice), Dorian Sinkiewicz (AP GKS Kowale), Piotr Krefft (Pogoń Lębork), Oskar Żakowiecki (Lechia Gdańsk), Oliwier Ligęza (Lechia Gdańsk), Rafał Rybka (Lechia Gdańsk), Wiktor Gurzyński (AP GKS Kowale), Karol Kuderczak (Arka Gdynia SI), Samuel Zaremba (Gryf Słupsk), Sebastian Zgierski (Jaguar Gdańsk), Michał Jagiełka (Jedynka Reda), Wiktor Szyca (Lechia Gdańsk)