Puchar dla Pogoni "Gościniec nad Wisłą" Tczew!

Puchar Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim dla Pogoni „Gościniec nad Wisłą” Tczew. Tczewianki w finale pokonały 2:1 Lechię Gdańsk. Obie bramki dla tryumfatorek strzeliła Magdalena Sobal (22’ 89’). Dla gdańszczanek do siatki trafiła Lidia Zakrzewska (61’).

Pierwsza połowa była wyrównana. Akcje przenosiły się z jednej bramki pod drugą. Klarownych sytuacji było niewiele, ale jedną z nich Magdalena Sobal zamieniła na bramkę dla Pogoni „Gościniec nad Wisłą” Tczew. Zawodniczka minęła obrończynię Lechii i pięknym strzałem pod poprzeczkę dała prowadzenie tczewiankom. W odpowiedzi Weronika Szmatuła oddała strzał z lewej strony pola karnego, ale Natalia Niemaszyk nie dała się zaskoczyć. Przed przerwą Pogoń miała bardzo dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia, ale Sobal przegrała pojedynek sam na sam z bramkarką Lechii Karoliną Palacios. Ponadto w pierwszej połowie oglądaliśmy sporo strzałów z dystansu, ale brakowało przy tym precyzji.

W drugiej odsłonie Magdalena Sobal stanęła po raz kolejny przed szansą na strzelenie swojego drugiego gola w meczu. Ponownie w sytuacji jeden na jeden była górą bramkarka biało-zielonych. Pod drugą bramką po błędzie obrony oko w oko z Natalią Niemaszyk stanęła Zuzanna Łachinowicz – górą bramkarka drużyny z tczewa, która obroniła piłkę na rzut rożny. I właśnie po rzucie rożnym gdańszczanki doprowadziły do wyrównania. Głową celnie uderzyła Lidia Zakrzewska. W 75 minucie Sobal minęła dwie rywalki, wpadła z piłką w pole karne, ale piłka po strzale poleciała nad bramką. To była dogodna sytuacja do przywrócenia prowadzenia tczewiankom. Zawodniczki Lechii odpowiedziały sytuacją Szmatuły, która zdecydowała się na samodzielne wykończenie akcji (obrona bramkarki), choć wydawało się, że lepszym wyborem będzie dogranie koleżance z drużyny, która miała przed sobą pustą bramkę. Ostatni cios należał do Pogoni. Najgroźniejsza zawodniczka z drużyny trenera Mateusza Sroki, Magdalena Sobal po znakomitym prostopadłym podaniu, ponownie stanęła oko w oko bramkarką Lechii. Tym razem zdecydowała się na inne rozwiązanie, minęła Palacios i trafiła do pustej bramki.

Zwyciężczynie otrzymały czek na kwotę 5000 zł ufundowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Z kolei przegrane otrzymały czek o wartości 1500 zł ufundowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej.

MVP meczu: Magdalena Sobal
Najlepsza zawodniczka Lechii Gdańsk: Weronika Szmatuła

Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew – Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)
1:0 – 22’ Magdalena Sobal
1:1 – 61’ Lidia Zakrzewska
2:1 – 89’ Magdalena Sobal

Pogoń „Gościniec nad Wisłą”: Niemaszyk – Aronowska (46’ Kurek), Pietkun (46’ Grunwald), Ścisłowska (46’ Kołodziejska), Tabor, Sobal, Jeleń, Slisewska, Tryka, Sokół (82’ Rajek), Talenta

Lechia: Palacios – Marcinkowska, Zakrzewska, Strumowska, Kwaśnik (90’ Sokołowska), Łapińska, Szmatuła (90’ Wojciechowska), Kasprowicz (82’ Karwowska), Lewna (46’ Głodowska), Łachinowicz, Formella