fot. Mała Piłkarska Kadra Czeka dziewcząt

Prometeusz Tuchomie i Kaperki Puck reprezentować będą Pomorze na finałach krajowych Turniejów Piłkarska Kadra Czeka LZS

Olimpico Malbork było gospodarzem Mistrzostw Województwa Pomorskiego LZS „Piłkarska Kadra Czeka” oraz „Mała Piłkarska Kadra Czeka” dziewcząt . Do mistrzostw Polski LZS awansowały Prometeusz Tuchomie i Kaperki Puck.


W starszej kategorii – roczniki 2007-2008 – drużyny dziewcząt rywalizowały na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Zgłosiły się trzy zespoły, spośród których najlepszy okazał się Prometeusz Tuchomie. Pokonał Ceramika Łubiana i Olimpico Malbork w takim samym stosunku – 4:0. Co ciekawe, identyczny wynik padł w spotkaniu Olimpico z Ceramikiem; wygrała drużyna z Malborka. Prometeusz jako mistrz Pomorza LZS będzie reprezentował nasz region podczas mistrzostw Polski LZS „Piłkarska Kadra Czeka”, który odbędzie się 18-21.07.2022 w Zamościu.  

W kategorii wiekowej rocznika 2009 i młodszych konkurencja była większa, bo na mniejszych boiskach zmierzyło się sześć ekip. Po mistrzostwo Pomorza LZS sięgnęły Kaperki Puck, które okazały się bezkonkurencyjne, wygrywając wszystkie mecze: 1:0 z Canicułą Bytów, 8:0 z Lisovią Lisewo Malborskie, 3:0 z Olimpico Malbork, 6:2 z Kaperkami II, 1:0 z Ceramikiem Łubiana. Zwyciężczynie będą reprezentowały województwo pomorskie w mistrzostwach Polski LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, który również rozegrany zostanie w Zamościu.

Kolejne miejsca zajęły: Ceramik, Canicuła, Lisovia, Olimpico i Kaperki II

Dodatkowo odbył się też towarzyski turniej dla najmłodszych piłkarek, ale też piłkarzy, który organizatorzy nazwali „Przyszła Mała Piłkarska Kadra Czeka”. Nie prowadzono klasyfikacji, najważniejsza były zabawa, w której udział wzięły zespoły: Olimpico Malbork , Prometeusz Tuchomie , Canicuła Bytów , Ceramik Łubiana i Przyszłość Sierakowice.  

Po zakończeniu rywalizacji odbyła się uroczystość wręczenia nagród, w której oprócz głównego organizatora, Jerzego Wnuk – Lipiński członka Rady Wojewódzkiej LZS, uczestniczył Jan Trofimowicz, wiceprezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS. Nagrody dla młodych piłkarek ufundowało Pomorskie Zrzeszenie LZS ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego, Pomorski ZPN oraz Pani Henryka Krzywonos- Strycharska Poseł na Sejm RP.