fot. Praca społeczna w Pomorskim Związku Piłki Nożnej

Praca społeczna w Pomorskim Związku Piłki Nożnej

Przy okazji spotkania noworocznego Komisji Pomorskiego ZPN postanowiliśmy przybliżyć Państwu niektóre sylwetki osób działających w strukturach Związku, jak również pokazać czym taka działalność jest dla nich i jak dużą wartością jest dla naszego stowarzyszenia.


We wszystkich Komisjach Pomorskiego ZPN pracuje społecznie ponad 150 osób. To oni, poświęcając swój czas prywatny, zajmują się organizacją rozgrywek, szkoleniem trenerów, sędziów, czy też popularyzacją piłki na terenie naszego województwa. W zależności od specyfiki danej komórki, nasi współpracownicy spotkają się co tydzień, raz na kwartał, czy też angażują się z organizację wydarzeń meczowych. Rozstrzygają spory, weryfikują rozgrywki, doradzają w kwestiach dotyczących modernizacji obiektów. Są to ludzie związani z klubami, czynni i byli sędziowie, trenerzy, prawnicy, miłośnicy futbolu. Dzięki różnorodności środowisk mamy możliwość spojrzenia na każdą kwestię z wielu perspektyw. Czerpiemy z ich wiedzy i doświadczenia.

 Jak zgodnie podkreślają wszyscy, praca społeczna w Pomorskim Związku Piłki Nożnej to przede wszystkim możliwość poznania ciekawych ludzi o podobnej pasji. Przynależność do naszej społeczności daje satysfakcję, nierzadko jest również pierwszym krokiem do działalności w strukturach ogólnopolskich. Jak wiadomo, stanowimy „Jedną drużynę” i „Łączy nas piłka”.