PP: Znamy ćwierćfinalistów

Po 39 dniach wróciliśmy do sportowej rywalizacji na boiskach trawiastych. Wznowienie rozgrywek zaczęło się od fazy 1/8 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Niezwykłe emocje w meczu Sparty z Błyskawicą. Hat-trick Macieja Leske w pierwszej połowie dawał względny spokój ekipie z Redy Rekowo. Do 80 minuty Błyskawica prowadziła 3:1. Końcówka spotkania należała do Sparty, która strzeliła trzy bramki i wygrała 4:3.

Spośród drużyn z III ligi w walce o puchar został tylko Bałtyk Gdynia. Biało-niebiescy zwycięskiego gola strzelili w 90 minucie. Z rozgrywkami pożegnał się GKS Przodkowo, który musiał uznać wyższość Jaguara Gdańsk, który broni tytułu.

W meczu rezerw Chojniczanki i Arki o awansie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali gdynianie.

W rywalizacji Olimpii Sztum z Wierzycą Pelplin potrzebna była dogrywka, w której dwa gole strzelili pelplinianie i tym samym wywalczyli awans do ćwierćfinału.

W walce o wojewódzki Puchar Polski pozostaje wciąż jedna drużyna z A klasy. Jest nią Amator Kiełpino. Zespół z Kaszub strzelił zwycięską bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry, a jej autorem był Dawid Lamk.

Sparta Sycewice (KO) – Błyskawica Reda Rekowo (KO) 4:3 (1:3)
4:3 – 90’ Eryk Kosiński

Jaguar Gdańsk (IV) – GKS Przodkowo (III) 1:0 (1:0)
1:0 – 5’ Roman Zalow

Chojniczanka II Chojnice (IV) – Arka II Gdynia (IV) 1:1 (1:1, dogr. 0:0, k. 3:4)
0:1 – 18’ Bartosz Kamiński
1:1 – 23’ Mateusz Kołtonowski
Rzuty karne
Chojniczanka II: Karol Szopiński, Szymon Emche, Michał Marszałkiewicz
Arka II: Dominik Rusnak, Wojciech Zieliński, Krystian Faltyński, Bartosz Kamiński

1:4 – 87’ Piotr Dekański

Olimpia Sztum (KO) – Wierzyca Pelplin (IV) 2:4 (1:1, dogr. 0:2)
0:1 – 16’ Jerzy Chyła
1:1 – 30’ Wojciech Pliszka
1:2 – 65’ Maciej Meler
2:2 – 87’ Wojciech Pliszka
2:3 – 105’ Maciej Meler
2:4 – 106’ Karol Styś

Amator Kiełpino (KA) – Kaszubia Studzienice (KO) 2:1 (0:0)
0:1 – 70’ Artur Rzepiński
1:1 – 71’ Michał Papina
2:1 – 90+2’ Dawid Lamk

Pary ćwierćfinałowe:
Sparta Sycewice (KO) – Jaguar Gdańsk (IV)
Arka II Gdynia (IV) – Powiśle Dzierzgoń (IV) – gospodarz zostanie wyłoniony w drodze losowania
Żuławy Nowy Dwór Gdański (KO) – Bałtyk Gdynia (III)
Amator Kiełpino (KA) – Wierzyca Pelplin (IV)