Poznaliśmy półfinalistów wojewódzkiego Pucharu Polski

W środę 18 maja odbyły się ćwierćfinały Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Do półfinału awansowali Bałtyk Gdynia, Gedania Gdańsk, Jaguar Gdańsk i Wierzyca Pelplin.

Gedania Gdańsk, która zapewniła sobie już awans do III ligi podejmowała aktualnego trzecioligowca – GKS Przodkowo. Gospodarze wyszli na prowadzenie po rzucie karnym. Rywale odpowiedzieli bramką w ten sam sposób. Jeszcze przed przerwą Adam Duda dał prowadzenie gdańszczanom. Po zmianie stron Gedania przypieczętowała swoje zwycięstwo strzelając gola w 57 minucie.

Gedania Gdańsk – GKS Przodkowo 3:1
1:0 – 9’ Wojciech Zyska (k.)
1:1 – 23’ Maksym Zelenevych (k.)
2:1 – 39’ Adam Duda
3:1 – 57’ Kamil Kankowski

Gedania: Machola – Molga, Gajewski, Zalewski (88’ Pogorzalski), Deja (85’ Pianka), Gorwa (81’ Śmietanko), Duda (71’ Borowski), Kobyliński, Zyska, Kankowski, Bąk

GKS: Kamola – Iwanowski, Demianchuk (59’ Glodaniuk), Żukowski, Stasiak (59’ Hirsz), Sulewski, Cheffou (59’ Dobek), Zelenevych, Kucher (59’ Waszczuk), Poręba (74’ Damaschke), Łazaj

W rywalizacji gdańskich czwartoligowców lepszy Jaguar od rezerw Lechii. Po pierwszej połowie Jaguar prowadził 1:0. Na początku drugiej podwyższył prowadzenie. Biało-zieloni strzelili kontaktowego gola, co najwyraźniej tylko podrażniło podopiecznych trenera Pawła Pagieły. W kolejnych fragmentach meczu do siatki trafiali już tylko zawodnicy Jaguara.

1:5 – 88’ Szymon Rychłowski

Lechia II: Arczyński – Kaczorowski (60’ Sołkiewicz), Drzazga, Tuleja, Klessa, Cieślicki, Sumiński, Majer (70’ Pietrzak), Okoniewski (60’ Sadło), Haydary (70’ Zaręba), Niewiadomski (60’ Mielnik)

Jaguar: Skrypoczka, Jaroszek, Pietrowski (80’ Wieczorek), Pietruszewski, Zalow (46’ Mikołajewski), Gaszka (82’ Brzeski), Rzepnikowski (82’ Rychłowski), Bladowski, Swacha-Sock (79’ Jadanowski), Czychowski, Santos

W trzecim ćwierćfinale Wierzyca Pelplin podejmowała Bytovię Bytów, na której to obiekcie odbędzie się finał wojewódzkiego Pucharu Polski. Nie zagra w nim właśnie Bytovia, która uległa pelplinianom 0:2. Na pierwszego gola trzeba było czekać blisko godzinę. Wierzyca ustaliła wynik w doliczonym czasie gry.

Wierzyca Pelplin – Bytovia Bytów 2:0
1:0 – 57’ Fabian Urbański
2:0 – 90+1’ Radosław Klohs

Wierzyca: Leszczyński – Mońka, Szejko, Kaczyński, Bany, Klohs (90’ Machol), Urbański (77’ Gutorski), Meler (84’ Racki), Dirda (77’ Gdaniec), Bradtke, Alaburda

Bytovia: Ryngwelski – Lejk, Wirkus (70’ Barra), Rzepiński, Błaszkowski, Kaydrovych, Wojach (80’ Kropidłowski), Wolski, Szmidke, Wdowiak, Chojnacki (83’ Tochman)

W ostatnim ćwierćfinale A-klasowe rezerwy Gryfa Wejherowo mierzyły się z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia. Do rozstrzygnięcia była potrzebna dogrywka. Nim do niej doszło, to nie brakowało momentów, po których mogło dojść do sensacji. Gryf II miał swoje sytuacje bramkowe, raz piłka trafiła w słupek. Bałtykowi ciężko było przedrzeć się przez defensywę wejherowian. Piłka długo nie zamierzała trafić do bramki. Po rzucie karnym wykonywanym przez Michała Marczaka piłka trafiła w słupek, a po jednej z kolejnych akcji odbiła się od poprzeczki. Decydujący gol padł w czternastej minucie dogrywki.

Gryf II Wejherowo – Bałtyk Gdynia 0:1 (po dogrywce)
0:1 – 104’ Igor Jankowski

Gryf II: Wika – Wiśniewski, Bluma (96’ Stolz), Kątny, Godlewski, Leja (84’ Rompca), Kwidziński, Wróblewski, Czaja, Matejek, Dymarczyk (74’ Formella)

Bałtyk: Bartkowiak – Kaźmierczak, Lengiewicz, Sikorski, Gułajski, Marczak (46’ Brodnicki), Gołuński (61’ Kośnik), Bożym, Wołowski, Jankowski, Bohm