fot. AR_FUTSALLADIES_191110_106

Porażka AZS UG Ladies w stolicy

AZS UG Futsal Ladies doznały pierwszej porażki w sezonie Ekstraligi Futsalu Kobiet. W drugiej kolejce akademiczki uległy w Warszawie 1:3 drużynie AZS SGGW Warszawa.


O końcowym wyniku meczu zadecydował początek spotkania, który nie był najlepszy dla gdańszczanek. Już po trzech minutach po bramkach ​Agaty Kucharskiej i ​Emilii Wiadernej ​gospodynie prowadziły 2:0. Od tamtego momentu futsalistki AZS UG szybko próbowały wrócić do gry. Efektem wysokiego pressingu była bramka niezawodnej ​Nataszy Urbanowicz​, zdobyta po kombinacyjnym rozegraniu rzutu rożnego. Podopieczne ​Tomasza Aftańskiego ​za wszelką cenę próbowały doprowadzić do wyrównania, lecz za każdym razem na drodze do sukcesu stała bramkarka AZS SGGW Patrycja Rola​, która tego dnia zasłużyła na miano zawodniczki meczu. Mimo wielu klarownych okazji do zdobycia wyrównującej bramki to gospodynie wróciły na dwubramkowe prowadzenie po jednym z kontrataków, a jej autorką była ​Aleksandra Ogonowska​. 

AZS SGGW Warszawa – AZS UG Gdańsk 3:1 (2:1)
bramki:
 Agata Kucharska 1’:29’’, Emilia Wiaderna 2’:55’’, Aleksandra Ogonowska 29’:30’’ – Natalia Urbanowicz 6’:04’’

AZS UG Gdańsk: Malwina Ciesielska – Natalia Świętoniowska, Natasza Urbanowicz, Izabela Pawłowska, Iwona Wudarczyk
rezerwowe: Weronika Wieżynis, Weronika Dziadura, Julia Dziewanowska, Weronika Sikorska, Sandra Gonciarz, Dagmara Kozłowska, Wiktoria Słowy, Lidia Sowińska, Karolina Pawlikowska

​Trener Tomasz Aftański
​Kierownik drużyny Michalina Gołąbek

Kolejne starcie już w niedzielę 24 listopada o godzinie 16:00. Podopieczne Tomasza Aftańskiego zagrają w Gdańsku z AZS UAM Poznań.

beznazwy