fot. Kociewski Sport

Pokazowy trening sędziów

W ostatnim tygodniu dwaj sędziowie Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, członkowie Zarządu KS Podokręgu Malbork Marek Marcinkowski i Łukasz Pawłowski przeprowadzili pokazowy trening w Starogardzie Gdańskim z młodzieżową drużyną niepełnosprawnych funkcjonującą w Klubie Piłkarskim Starogard Gdański.

- Nasi młodzi zawodnicy potrzebują „konkretów”, przykładów, aby móc zrozumieć zasady gry w piłkę nożną. Takie spotkanie twarzą w twarz dało im taką możliwość i w pewien sposób przybliżyło charakter pracy sędziego. Reguły i zasady sportowej rywalizacji, respektowania zasad etyki sportowej stały się nam bliższe i bardziej zrozumiałe – tłumaczy Marcin Pakmur, trener drużyny.

Trening miał za cel przybliżenie roli sędziego piłki nożnej, zasad fair play i być aktywną zabawą, która da młodym sportowcom wiele radości.

- Śledziłem od dłuższego czasu działalność drużyny i byłem pod wielkim wrażeniem zaangażowania zawodników i kadry trenerskiej - mówi Łukasz Pawłowski. - Nawet przez moment nie zastanawialiśmy się z Markiem, kiedy usłyszeliśmy, że możemy pokazać dzieciom naszą pasję. Myślę, że ukazaliśmy dzisiaj „ludzką twarz” sędziów piłki nożnej, potrafiących się bawić i współdziałać z dziećmi.

Czas treningu szybko minął. N zakończenie wszyscy byli zmęczeni, ale szczęśliwi. Zawodnicy otrzymali po zajęciach prezenty w formie atrybutów sędziego: gwizdki oraz kartki. Zaproszeni goście odebrali z rąk trenerów oraz drużyny piękne podziękowania.

- Ciężko ukryć wzruszenie, gdy widzi się radość dzieciaków. Jestem pewien, że nigdy nie zapomnimy tych zajęć i na pewno jeszcze się spotkamy - dodaje Marek Marcinkowski.

Trener drużyny również pozytywnie ocenił spotkanie młodych piłkarzy z sędziami.

- Pomorski Związek Piłki Nożnej może być dumny, że ma takich sędziów w swoich szeregach. Pasja do piłki była widoczna na każdym kroku, nie tylko na meczach ale także poza boiskiem, w życiu codziennym - podsumowuje Marcin Pakmur.


Łukasz Pawłowski

1_Kociewski Sport.jpg

3_Kociewski Sport.jpg

2_Kociewski Sport.jpg

4_Kociewski Sport.jpg

5_Kociewski Sport.jpg

6_Kociewski Sport.jpg

7_Kociewski Sport.jpg

8_Kociewski Sport.jpg

9_Kociewski Sport.jpg

fot. Kociewski Sport

Pełna fotorelacja znajduje się TUTAJ