fot. Wojciech Przybylski

Pogrzeb śp. Wojciecha Przybylskiego

Pogrzeb śp. Wojciecha Przybylskiego odbędzie się w sobotę 16 stycznia na Cmentarzu Komunalnym w Gdyni Mały Kack przy ul. Spokojnej 6. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 11:00 w parafii pw. św. Wawrzyńca w Gdyni przy ulicy Źródło Marii 18. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 13:00.


Wojciech Przybylski urodził się 7 sierpnia 1939 roku w Tczewie. Był między innymi piłkarzem, trenerem i działaczem sportowym. Doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej, profesor nadzwyczajny Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, w której był dziekanem Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu (1999–2002), a następnie przez dwie kadencje rektorem (2002–2008). Był także przewodniczącym Gdańskiej Rady Sportu.

Piłkarz między innymi Pomorzanina Toruń, Unii Wąbrzeźno, AZS Warszawa i Broni Radom. Jako trener pracował w takich klubach jak Stoczniowiec Gdańsk, Bałtyk Gdynia (asystent), Lechia Gdańsk.

Działał również na rzecz PZPN jako członek Komisji Zagranicznej i Rady Trenerów. W latach 2000-2004 był członkiem zarządu PZPN. Pełnił również funkcję Rzecznika Etyki PZPN.

W Pomorskim Związku Piłki Nożnej w ostatnim czasie pracował na rzecz Rady Trenerów i Klubu Seniora.

Rodzinie oraz Bliskim składamy szczere kondolencje oraz wyrazy współczucia.