Pogoń Tczew mistrzem II ligi kobiet

W niedzielne popołudnie na Stadionie im. J. Stachowiaka w Tczewie, Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew podejmowała WAP Włocławek. Mecz decydował o mistrzostwie II ligi kobiet i jednocześnie miał wyłonić zespół, który będzie walczył w barażach o awans do I ligi kobiet. Pogoń okazała się lepszym zespołem i zwyciężyła 4:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęły piłkarki z Włocławka, które już w 17 minucie objęły prowadzenie po strzale Oliwii Frontczak. Do wyrównania zespół z Tczewa doprowadził w 42 minucie. Po dośrodkowaniu Martyny Tryki, do bramki trafiła Magdalena Sobal. Na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 1:1. Po przerwie zespół Pogoni zaczął dominować na boisku, czego efektem były strzelone trzy bramki. Pierwsza to zasługa Martyny Tryki, która po pięknej akcji lewą nogą umieściła piłkę w bramce. Kolejna bramka to niesamowite uderzenie Viktorii Osowskiej z około 26 metra w górny róg bramki. Rezultat na 4:1 ustaliła Magdalena Sobal, pewnie wykorzystując rzut karny.

Pogoń uzyskała tytuł mistrzowski lecz to nie koniec emocji w wykonaniu piłkarek z Tczewa. 27 czerwca o godzinie 14:30, na stadionie w Brodnicy obędzie się baraż o awans na zaplecze Ekstraligi Kobiet. Przeciwnikiem będzie KU AZS Uniwersytet Warszawski.

Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew: Węsierska - Choińska (34' Dziadzio), Tabor, Rembalska, Tryka, Podsiadło(68' Aronowska, 88' Ziewiec), Magulska, Krygier (90+2' Burczyk), Osowska (90+1' Jaśniewska), Górska (90' Pietkun), Sobal.