Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew z awansem do I ligi kobiet

W decydującym meczu barażowym rozegranym w Brodnicy, Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew okazała się lepsza od KU AZS Uniwersytet Warszawski i zwyciężyła 5:1. Oznacza to, że zespół z Tczewa w nadchodzącym sezonie zagra na zapleczu Ekstraligi kobiet.

Dla Pogoni mecz rozpoczął się idealnie bo już w 5 minucie Magdalena Sobal wykorzystała serię błędów defensywy AZS-u i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. W trakcie pierwszej połowy obie drużyny starały się zmienić wynik spotkania. Gdy wszyscy czekali już na przerwę, w 45 minucie meczu sędzia odgwizdała rzut karny za zagranie ręką. Jedenastkę na bramkę zamieniła Magdalena Sobal. Druga połowa ponownie zaczęła się od bramki dla Pogoni. Tym razem szczęśliwą strzelczynią była Magdalena Górska, podwyższając wynik meczu na 3:0. W 83 minucie meczu AZS UW nie wykorzystał swojej szansy. Szybka kontra zakończyła się strzałem Anity Sikory w słupek bramki Pogoni. W 87 minucie meczu bramkę na 4:0 strzeliła Joanna Ścisłowska. W 89 minucie honorową bramkę dla AZS UW strzeliła Julita Sterbicka. Dwie minuty później było już 5:1 po bramce Julii Jędrzejewskiej.

Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew - KU AZS Uniwersytet Warszawski 5:1 (2:0)
1:0 - 5' Magdalena Sobal
2:0 - 45' Magdalena Sobak (rzut karny)
3:0 - 50' Magdalena Góska
4:0 - 87' Joanna Ścisłowska
4:1 - 89' Julita Sterbicka
5:1 - 90'+1 Julia Jędrzejewska

Pogoń: Węsierska - Dziadzio (70' Ścisłowska), Tabor, Rembalska, Osowska (60' Jaśniewska), Tryka, Krygier W. (55' Ziewiec), Magulska, Podsiadło (50' Jędrzejewska), Górska, Sobal (65' Pietkun)
AZS: Nikisz - Żbikowska (50' Kacalak), Przybyłkowicz, Kołacińska, Maronde (85' Walczak), Jasik, Geszprych (35' Sikora), Sterbicka, Jarzyna, Białek (58' Trzcińska), Łyżwińska (35' Jeryng)