Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew obroniła tytuł!

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew trzeci raz z rzędu zdobyła Puchar Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim. Trzeci raz w finale pokonała Lechię Gdańsk. Padł taki sam wynik jak rok temu, a więc 5:1. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Kinga Ejzel.

Pierwsza część meczu należała do tczewianek o czym świadczą najlepiej cyfry. Cztery strzały celne, trzy strzały niecelne czy też siedem rzutów rożnych. Gdańszczanki odpowiedziały tylko jednym rzutem rożnym, a gdy już decydowały się na strzał, był on blokowany przez tczewską defensywę.

W siódmej minucie dobrze wykonany rzut wolny przez zawodniczkę Pogoni, ale bardzo dobrą interwencję zanotowała Julia Węsierska. W 22 minucie tczewianki objęły prowadzenie. Dwa podania rozmontowały obronę Lechii i Kinga Ejzel trafiła do siatki. Chwilę potem na strzał z dystansu zdecydowała się Martyna Tryka. Uderzenie przełamało ręce bramkarki z Gdańska i w 25 minucie było 2:0 dla Pogoni. W 37 minucie sprzed pola karnego uderzała Nadiia Boichuk, ale bardzo dobrze w bramce spisała się Julia Węsierska.

W drugiej części meczu Lechia szybko strzeliła kontaktowego gola, ale to najwyraźniej podrażniło zawodniczki trenera Mateusza Sroki, które odpowiedziały trzema trafieniami.

W czwartej minucie po wznowieniu gry Lechia zbliżyła się na dystans jednego gola. Z rzutu wolnego piękną bramkę zdobyła Victorya Khuda. Pogoń szybko wróciła na dwubramkowe prowadzenie. Po rzucie rożnym samobójczego gola strzeliła Katatrzyna Sokołowska. Po chwili mogło być już 4:1, ale bardzo dobrze interweniowała Węsierska. Co się odwlecze, to nie uciecze. Nadiia Boichuk z czternastu metrów uderzyła tuż przy słupku nie dając szans bramkarce. Kolejne minuty to ataki Pogoni, ale bardzo dobrze spisywała się Węsierska broniąc dwa silne uderzenia tczewianek. Na 5:1 podwyższyła Kinga Ejzel wykorzystując rzut karny i tym samym ustalając wynik spotkania.

Na uwagę zwraca fakt, że w tym spotkaniu zadebiutowały w piłce seniorskej trzy zawodniczki, które urodziły się w 2008 roku. Są to Wiktoria RzeszotekWeronika Rzeszotek i Wiktoria Rybicka, które reprezentują Pogoń. W dodatku są zawodniczkami Kadry Pomorskiego ZPN U-15 prowadzonej przez Patrycję Salwę.

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew - Lechia Gdańsk 5:1 (2:0)
1:0 – 22’ Kinga Ejzel
2:0 – 25’ Martyna Tryka
2:1 – 49’ Victorya Khuda
3:1 – 54’ Katarzyna Sokołowska (sam.)
4:1 – 60’ Nadia Boichuk
5:1 – 73’ Kinga Ejzel

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Banaszkiewicz (85’ We.Rzeszotek) – Jeleń (ż), Kwiatkowska (77’ Rajek), Wołejszo (80’ Wi.Rzeszotek), Boichuk (66’ Murawska), Sitarz (ż) (82’ Rybicka), Ejzel, Czarnecka (72’ Kurek), Jałocha, Pąk, Tryka

Lechia Gdańsk: Węsierska – Marcinkowska (59’ Wiśniewska), Zakrzewska, Lukach, Kulla (66’ Strychalska), Ścisłowska, Podsiadło, Khuda (ż) (77’ Skirak), Sokołowska (77’ Wojciechowska), M.Krygier (85’ W.Krygier), Cieślak (46’ Lewna)

W I rundzie Pucharu Polski Kobiet na szczeblu centralnym Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew, która na codzień gra w IV lidze "Keeza", zmierzy się w Tczewie z Bielawianką Bielawa. Życzymy powodzenia.

Mecz Finału Pucharu Polski Kobiet był współorganizowany z Burmistrzem Miasta i Gminy Sztum Leszkiem Taborem oraz ze Sztumskim Centrum Kultury