fot. 5_u15.jpg

Podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży U-15 dziewcząt

W dniach 28.06-04.07 na obiektach ŁKS-u Łódź odbył się tegoroczny turniej finałowy mistrzostw Polski kadr wojewódzkich rozgrywany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży U-15 dziewcząt im. Ireny Półtorak.


W ósemce finalistów znalazły się zawodniczki Pomorskiego ZPN. W meczach grupowych zmierzyły się kolejno z Zachodniopomorskim ZPN, Mazowieckim ZPN i Śląskim ZPN. Rywalizacja w grupie rozpoczęła się pomyślnie od wygranej z rówieśniczkami z Zachodniopomorskiego ZPN, gola na wagę 3 punktów zdobyła Zuzanna Grzywińska, po doskonale wykonanym rzucie karnym. Niestety kolejne dwie przegrane z Mazowieckim 0:1 i Śląskim 0:4 nie pozwoliły, aby piłkarki Pomorskiego wyszły z grupy i mogły powalczyć o medale. Ostatecznie zawodniczki Pomorskiego ZPN zajęły trzecie miejsce w grupie, o drugim miejscu zadecydowała mała tabela pomiędzy trzema zespołami. W niej najlepszy bilans bramkowy miała kadra Zachodniopomorskiego ZPN, która awansowała do fazy pucharowej.

 - Dziękuje wszystkim trenerom klubowym i rodzicom zawodniczek za wsparcie, zaangażowanie i współpracę oraz Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej za bardzo dobrą opiekę nad zespołem dziewcząt U-15. O wyjściu z grupy zadecydował nieszczęśliwie przegrany mecz z Mazowieckim ZPN, stracona bramka po kontuzji Wiktorii Dalekiej, nieskuteczne próby zdobycia bramki niestety mocno utrudniły naszą sytuacje w grupie, ostatecznie o wyjście z grupy musieliśmy walczyć z silnym zespołem ze Śląska. Awans do dalszej fazy był w naszym zasięgu, ale ostatecznie przyszło nam pogodzić się z zakończeniem mistrzostw na fazie grupowe. – powiedział po turnieju trener Karol Złonkiewicz.

Grupa A

Pomorski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 1:0
Mazowiecki ZPN – Śląski ZPN 1:3
Pomorski ZPN – Mazowiecki ZPN 0:1
Zachodniopomorski ZPN – Śląski ZPN 0:1
Mazowiecki ZPN – Zachodniopomorski ZPN 2:4
Śląski ZPN – Pomorski ZPN 4:0

 Dodatkowa tabela

1.Zachodniopomorski ZPN     3          4-3
2.Pomorski ZPN                      3          1-1
3.Mazowiecki ZPN                 3          3-4

O drugim miejscu w tabeli końcowej grupy A decyduje paragraf 7 art.III pkt 1b regulaminu rozgrywek.

 Tabela końcowa

1.Śląski ZPN 9 pkt, 8-1
2.Zachodniopomorski ZPN 3 pkt, 4-4
3.Pomorski ZPN 3pkt, 1-5
4.Mazowiecki ZPN 3 pkt, 4-7

 Mecz o 3 miejsce

Małopolski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 3:0

 Finał

Śląski ZPN – Wielkopolski ZPN 1:0

 Kolejność

1.Ślaski ZPN
2.Wielkopolski ZPN
3.Małopolski ZPN
4.Zachodniopomorski ZPN
5/8 Łódzki ZPN
5/8 Pomorski ZPN
5/8 Mazowiecki ZPN
5/8 Warmińsko-Mazurski ZPN