fot. EMSPORT CONFERENCE 2023

Podsumowanie konferencji dla trenerów w Skorzewie

W dniu 24 września 2023 roku odbyła się w Skorzewie koło Kościerzyny konferencja metodyczna dla trenerów.


Wydarzenie, organizowane już od 5 lat przez Pomorski Związek Piłki Nożnej wspólnie z EmSport kierowaną przez trenera Michała Wirkusa, otworzył Andrzej Szwarc, przewodniczący Komisji ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN. Następnie ponad 100-osobowa grupa trenerów miała okazję wysłuchać interesujących wykładów i obejrzeć pokazowe lekcje treningowe przygotowanych przez znanych polskich szkoleniowców.

W sesji teoretycznej wystąpili w kolejności: Maciej Stolarczyk z wykładem pt. „Uniwersalność zawodników jako kierunek rozwoju elastycznego zespołu we współczesnej piłce nożnej”, Michał Wirkus z wykładem pt. „Budowanie własnego modelu pracy w piłce 11-osobowej. Zasady obrony pola karnego jako działania modelowe w fazie bronienia”, Radosław Bella z prelekcją „Atakowanie linii obrony rywala w celu tworzenia sytuacji do zdobycia bramki”, Jędrzej Łągiewka z wykładem pt. “Narzędzia wspierające indywidualny rozwój zawodników”.

W sesji praktycznej, na znakomicie przygotowanej murawie boiska, w/w trenerzy prezentowali w interakcji z uczestnikami spotkania przykładowe środki treningowe zgodnie z tematyką przedstawioną w części teoretycznej konferencji. W pokazach uczestniczyli zawodnicy Chojniczanki Chojnice prowadzeni na co dzień przez trenera Michała Wirkusa, któremu w imieniu Pomorskiego ZPN składam serdecznie podziękowania za przygotowanie konferencji.

Andrzej Szwarc
Przewodniczący Komisji ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN

Skorzewo2023_1.jpeg

Skorzewo2023_2.jpeg

Skorzewo2023_3.jpeg

Skorzewo2023_4.jpeg

Skorzewo2023_5.jpeg

Skorzewo2023_6.jpeg

Skorzewo2023_7.jpeg

Skorzewo2023_8.jpeg

Skorzewo2023_9.jpeg

Skorzewo2023_10.jpeg