Piłkarki AP LOTOS Gdańsk trzecią drużyną w Polsce w kat. U-15

Dzięki świetnej postawie w fazie grupowej i walce w fazie pucharowej drużyna AP LOTOS Gdańsk wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 15. Jest to największy sukces w historii klubu w tej kategorii wiekowej.

Podopieczne Karola Złonkiewicza pewnie wygrały swoją grupą w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek, pokonując m.in. Medyka Konin 7:2, a ich bilans bramkowy wyniósł 38 strzelonych bramek przy zaledwie 6 straconych. Dzięki temu awansowały do fazy pucharowej MP U-15. W ćwierćfinale na drodze piłkarek APLG stanął zespół UKSu SMS Łódź, ale po dwóch golach Zuzanny Grzywińskiej to gdańszczanki okazały się lepsze w walce z silnym przeciwnikiem.

Na mecz półfinałowy do Gdańska przyjechała drużyna katowickiej Gieksy. Spotkanie odbyło się w trudnych warunkach pogodowych, bowiem przez Pomorze przechodziła wtedy fala upałów. Na prowadzenie już w trzeciej minucie wyszedł zespół gości, ale po golach Zofii Okoń i Zuzanny Grzywińskiej do AP LOTOS na przerwę schodził zwycięski. W 57 minucie do wyrównania doprowadziły Katowice. Niestety od 63 minuty podopieczne Karola Złonkiewicza zmuszone były grać w „10”, drugą żółtą (a w konsekwencji czerwoną) kartkę obejrzała Oliwia Gadawska. W 71 minucie po faulu na zawodniczce z Katowic czerwoną kartkę otrzymała Wiktoria Daleka, a bramkę na 3:2 z rzutu wolnego zdobyła Zuzanna Witek. Zwycięstwo GKSu przypieczętowała w 79 minucie Julia Gutowska, która ustaliła wynik spotkania na 4:2.

Warto wspomnieć, że w meczu finałowym GKS Katowice zmierzył się z AS Stomil Olsztyn, w którym rozgromił drużynę z Warmii 6:0.