fot. AR_FUTSALLADIES_191110_085

Pewne zwycięstwo AZS UG Ladies na starcie sezonu

W niedzielę gdańskie futsalistki z AZS Uniwersytet Gdański zmierzyły się w I kolejce Ekstraligi Futsalu Kobiet z KS Włókniarz Białystok. Akademiczki nie dały szans beniaminkowi i pokonały zespół gości aż 8:1.


AZS UG Futsal Ladies rozpoczęły tym samym swój czwarty sezon w Ekstralidze Futsalu Kobiet. Poprzednie trzy sezony podopieczne Tomasza Aftańskigo kończyły na ćwierćfinale rozgrywek. W tym sezonie dziewczyny mają jednak wyższe cele i otwarcie mówią, że marzy im się wywalczenie awansu do final four rozgrywek. Swoje wysokie aspiracje potwierdziły formą sportową, po hat-triku Izabeli Pawłowskiej i Nataszy Urbanowicz oraz jednym trafieniu Natalii Świętoniowskiej i Lidii Sowińskiej akademiczki wygrały 8:1.

Skład AZS UG Futsal Ladies: Malwina Ciesielska  - Natalia Świętoniowska, Natalia Urbanowicz, Izabela Pawłowska, Iwona Wudarczyk, Weronika Wieżynis, Wiktoria Dziurdź, Weronika Dziadura, Julia Dziewanowska, Dagmara Kozłowska,  Aleksandra Paruch, Wiktoria Słowy, Liwia Zaborska, Lidia Sowińska
Trener: Tomasz Aftański
Kierownik drużyny: Michalina Gołąbek

Kolejne starcie już w sobotę 16 listopada o godzinie 17:00. Podopieczne Tomasza Aftańskiego zagrają w stolicy AZS SGGW Warszawa.

5679

657567