fot. CLJ

Olimpijczyk Kwakowo w CLJ U-15. Jaguarowi niewiele zabrakło do awansu do CLJ U-17.

Olimpijczyk Kwakowo z sukcesem przebrnął przez baraże i awansował do Centralnej Ligi Juniorów U-15. O tym, że Jaguar ostatecznie nie awansował do CLJ U-17 decydowały bramki strzelone na wyjeździe. W Gdańsku Jaguar wygrał 3:2, zaś w rewanżu Błękitni Wronki wygrali 1:0.


Zarówno Olimpijczyk jak i Jaguar pewnie wygrali swoje rozgrywki wojewódzkie. Zespół z Kwakowa był najlepszy w I Lidze Wojewódzkiej C1 trampkarz. Komplet 45 punktów z bilansem bramkowym 99:15. Na koniec rozgrywek przewaga nad drugą Arką Gdynia SI wynosiła 9 punktów.  Z kolei gdańszczanie byli bezkonkurencyjni w I Lidze Wojewódzkiej B1 Junior Młodszy "MAX BÖGL". Również komplet 45 punktów. Bilans bramkowy także okazały - 102:10. Druga Chojniczanka Chojnice zdobyła o sześć punktów mniej. 

Jako pierwsi dwumecz barażowy grali zawodnicy Jaguara Gdańsk. Pierwsze spotkanie rozegrano w Gdańsku przy ulicy Budowlanych. Podopieczni trenera Piotra Formeli prowadzili dwukrotnie dwoma bramkami, 2:0 i 3:1, ale Błękitni w końcówce zaatakowali i zdołali zniwelować straty do jednej bramki. Goście byli blisko remisu, ale zmarnowali rzut karny. W rewanżu Błękitni objęli prowadzenie w 12 minucie i tym samym ten wynik premiował ekipę z Wronek. Wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego i z awansu do Centralnej Ligi Juniorów cieszyli się zawodnicy Błękitnych. 

18.11.2020
Jaguar Gdańsk AP - Błękitni Wronki 3:2
1:0 - 8' Jakub Wireński
2:0 - 50' Morgan Grądziel
2:1 - 55' Adrian Szaufer
3:1 - 84' Adrian Polakow
3:2 - 89' Nikodem Stachowiak

Jaguar: Konkol - Kinder, Święczkowski (46' Grądziel), Kula, Głodek, Wierczyński (60' Mikołajewski), Polakow (84' Synak), Kwiatkowski, Szczerba, Wireński, Góźdź

22.11.2020
Błękitni Wronki - Jaguar Gdańsk AP 1:0
1:0 - 12' Szymon Rola

Jaguar: Konkol - Kinder, Święczkowski, Kula, Głodek, Wierczyński (50' Mikołajewski), Polakow, Grądziel, Kwiatkowski, Wireński, Góźdź


Olimpijczyk pierwsze spotkanie grał w delegacji. Podopieczni trenera Krzysztofa Müllera wygrali 2:0 i wydawało się, że awans do CLJ jest na wyciągnięcie ręki. Salos jednak do Kwakowa przyjechał bardzo zmobilizowany i głodny rewanżu. Po dziesięciu minutach szczecinianie odrobili straty i prowadzili 2:0. Chwilę trwało nim Olimpijczyk się pozbierał. Zawodnicy ochłonęli po dwóch ciosach i sami zaczęli wyprowadzać ataki. Kontaktowy gol padł po pół godziny gry. Dwie bramki w drugiej połowie przypieczętowały ogromny sukces Olimpijczyka Kwakowo. 

Kwakowo, miejscowość licząca około 650 mieszkańców... Tak stworzyliśmy historię. 5 lat temu powiedziałem, że awansuję z tym zespołem do najwyższej klasy rozgrywkowej ligi młodzieżowej i mamy upragniony awans. Czy wynik jest ważny? Dzisiaj tak! Dlaczego? Bo będziemy mogli grać z najlepszymi drużynami w Polsce! Czy wynik już w samej CLJ jest ważny? Nie! Bo celem jest gra z najlepszymi i rozwój naszych zawodników, a tylko grając z najlepszymi można się rozwijać. My to zrobiliśmy. 7 lat pracy, wiele porażek i sukcesów... i mamy to - czytamy na stronie Olimpijczyka. 

25.11.2020
Salos Szczecin - Olimpijczyk Kwakowo KS 0:2
0:1 - 23' Kuba Ozimek
0:2 - 55' Kacper Nowak

Olimpijczyk: Sidorowicz - Nowak, Dąbrowski, Adkonis, Protas, Lewandowski (78' Miler), Kozoduj, Raczyński, Ozimek, Płaczek, Szymański (74' Motow)

29.11.2020
Olimpijczyk Kwakowo KS - Salos Szczecin 3:2 
0:1 - 4' Marcin Słojkowski (k.)
0:2 - 10' Marcin Słojkowski
1:2 - 33' Adam Lemańczyk
2:2 - 51' Jakub Adkonis (k.)
3:2 - 80+2' Kacper Raczyński

Olimpijczyk: Sidorowicz - Nowak, Dąbrowski, Adkonis, Protas, Lewandowski (15' Lemańczyk), Kozoduj, Raczyński, Ozimek, Płaczek, Szymański

Gratulujemy awansu Olimpijczykowi Kwakowo i życzymy powodzenia w centralnych rozgrywkach. Jaguara podnosimy na duchu życząc im realizacji swoich celów w kolejnych rozgrywkach. 

FOTORELACJA z Kwakowa