Oldboye Lechii pokonali Samorządowców i przyjaciół

Na bocznym boisku obiektu przy Traugutta 29 oldboye Lechii Gdańsk pokonali Samorządowców i przyjaciół 3:2. Pierwsza bramka w 2023 r. padła o godzinie 12:01.

To był już szesnasty mecz, w którym w samo południe w Nowy Rok z oldboyami Lechii zmierzyła się drużyna Samorządowców i przyjaciół pod wodzą radnego Andrzeja Kowalczysa. W 2022 r. meczu z powodów epidemicznych nie było, noworoczne granie powróciło w samo południe 1 stycznia 2023 r.

Pierwsza bramka padła już minutę po rozpoczęciu gry. Niefortunnym strzelcem bramki samobójczej był Grzegorz Citko z drużyny Samorządowców. Przy bramce asystował Janusz Melaniuk, który zdobył kolejne dwie bramki dla lechistów.

- Bardzo się cieszymy, że ten mecz powrócił po dwuletniej przerwie. Pogoda dziś dopisała, naprawdę grało się doskonale. Wynik dla nas korzystny, choć jak zawsze chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę. Są w nas same pozytywne emocje i mam nadzieję, że taki będzie też cały 2023 rok, czego wszystkim życzę - powiedział Melaniuk na łamach portalu trójmiasto.pl.

Dla Samorządowców trafiali Mikołaj Czerwonka i Tomasz Stobiecki. Od wyniku ważniejsza była dobra zabawa i to, że w nowy rok udało się wejść bez kontuzji i w dobrych humorach.

Samorządowcy i przyjaciele – Lechia Gdańsk Oldboys 2:3 (1:2)
0:1 - 1' Grzegorz Citko (samobójcza)
0:2 - 16' Janusz Melaniuk
1:2 - 18' Mikołaj Czerwonka
1:3 - 47' Janusz Melaniuk
2:3 - 58' Tomasz Stobiecki

Samorządowcy i przyjaciele: Staniszewski - Paluszek, Kuleta, Paszkiewicz, Lula, Olszewski, Stobiecki, Marchel, Pietruszewski, Czerwonka, Świlski, Citko, Murawski. Trener: Andrzej Kowalczys.

Lechia Oldboys: Pilarz, Talik - Głos, Kulwicki, Stokowiec, Brede, Sierpiński, Jakubiak, Thomas, Zieńczuk, Wojciechowski, Górski, Czajka, Jakimowicz, Duda, Dobrenko, Wasicki, Merchut. Trenerzy: Józef Gładysz, Lech Kulwicki.