Noworoczny mecz oldbojów: Bałtyk - Arka 1:2

W Nowy Rok po raz trzydziesty drugi spotkali się na boisku oldboje Bałtyku Gdynia i Arki Gdynia. Tradycja meczów noworocznych w Gdyni jest długa i bardzo pielęgnowana. Mecze odbywają się od 1991 roku. Z racji pandemii nie odbył się tylko mecz w 2021 roku. 1 stycznia 2023 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni lepsi okazali się żółto-niebiescy, którzy wygrali 2:1. Tym samym Arka odzyskała przechodni puchar po pięciu latach.

Pierwszy groźny strzał oddali zawodnicy Arki. Dariusz Ulanowski z dystansu trafił w poprzeczkę. W 27 minucie Bałtyk objął prowadzenie. Sytuację sam na sam z bramkarzem na gola zamienił Błażej Adamus. Bałtyk z prowadzenia nie cieszył się zbyt długo. Adam Hering strzałem zza pola karnego pokonał Dariusza Grubbę.

W drugiej połowie prowadzenie Bałtykowi mógł przywrócić Paweł Budziwojski, ale jego strzał z rzutu wolnego wylądował na poprzeczce (51’). W 68 minucie żółto-niebiescy objęli prowadzenie. Jacek Kaszubowski popisał się bardzo ładnym strzałem. Piłka wylądowała w górnej części bramki. Strzał precyzyjny, niedający szans na skuteczną interwencję. Pięć minut później Arka mogła przypieczętować zwycięstwo, ale zmarnowała bardzo dobrą okazję. To mogło się zemścić. Po drugiej stronie dośrodkowanie Budziwojskiego na głowę Adamusa, ten jednak zmarnował wyborną sytuację.

Arka odzyskała puchar po pięciu latach. Mecz odbywał się w przyjacielskiej atmosferze, choć nie było momentów spięć. Każdy w końcu chciał wygrać to spotkanie. Mecze noworoczne mają na celu przede wszystkim wzajemne spotkanie, integrację, dobrą zabawę i aktywnie spędzony Nowy Rok. Na pogodę zawodnicy nie mogli narzekać. 16 stopni na plusie to niezwykła rzadkość. Taką aurę zawodnicy mogli potraktować jako bardzo dobry prezent noworoczny.

Bałtyk Gdynia - Arka Gdynia 1:2 (1:1)
1:0 – 27’ Adamus
1:1 – 33’ Hering
1:2 – 68’ Kaszubowski

Arka: Głąbiński - Freiberg, Galiński, Pawlicki, Krzywniak - Pięta, Murawski, Ulanowski, Gruchała, Hering - Turski oraz Kaszubowski, Meronow, Koziara, Pawlicki, Szczypior
Trener: Jacek Kaszubowski.

Bałtyk: Grubba - Jakus, Komorowski, Czuk, Cirkowski - Adamus, Budziwojski, Chamera, Bodzak - Broner - Romantowski oraz Freiberg, Szabłowski
Trener: Andrzej Bussler.

Poniżej znajduje się historia wyników począwszy od 2002 roku.