fot. Pomorski ZPN

Nieoceniona wartość wolontariatu

W 2022 roku Gdańsk został ogłoszony Europejską Stolicą Wolontariatu. Ponieważ siedzibą Pomorskiego Związku Piłki Nożnej jest właśnie Gdańsk, warto wspomnieć o ogromnej grupie osób, która społecznie pracuje w Komisjach naszego stowarzyszenia.


Czy wiecie, że we wszystkich komórkach - w Gdańsku, w Podokręgach Słupskim i Malborskim pracuje społecznie ponad 150 osób? Kim są ludzie, którzy poświęcają swój prywatny czas, aby nas wesprzeć w działaniach?

wolontariusz4.jpg

W znaczącej przewadze w Komisjach zasiadają przedstawiciele klubów oraz sędziowie. To oni skrupulatnie, w wielu przypadkach w każdym tygodniu sezonu, usprawniają organizację rozgrywek. Pracują nad regulaminami, przyznają licencje, rozstrzygają sprawy dyscyplinarne. Są w naszych szeregach również prawnicy, którzy po prostu kochają piłkę. Są studenci, dla których to ciekawe i rozwijające doświadczenie.

wolontariusz5.jpg

Osobą, o której warto wspomnieć jest Grzegorz Łangowski, który jest członkiem Komisji Dyscyplinarnej od 1999 roku. Przy niemalże 100% procentowej obecności, oznacza to, że Grzegorz uczestniczył w prawie tysiącu posiedzeń Komisji. Dołączył 23 lata temu, zachęcony przez kolegę, jako zwykły pasjonat piłki. Kolejną postacią, o której musimy wspomnieć jest Zenon Szulc, który od 35 lat zasiada w komisjach Podokręgu Słupsk. Pan Zenon był członkiem Zarządu Słupskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Zarządu Pomorskiego ZPN. Był również podporą Komisji Dyscypliny i Rozgrywek (do dziś). Oznacza to, że uczestniczył w posiedzeniach naszych Komisji blisko półtora tysiąca razy.

Wolontariusz2.jpg

Czasem wolontariusze pomagają nam również przy konferencjach czy organizacji turniejów. Tych ponad 150 osób czuje się częścią naszej piłkarskiej braci. I choć przez pandemię, od dwóch lat nie ma okazji powiedzieć Wam na żywo jak bardzo doceniamy Waszą pracę i zaangażowanie, to musicie wiedzieć, że bez Was nie dalibyśmy rady robić tylu ważnych rzeczy. Największą wartością każdej organizacji są ludzie, którzy ją tworzą. Jeszcze raz dziękujemy za Wasz czas i dobrą energię.

Wolontariusz3.jpg

Wolontariusz.jpg

wolontariusz1.jpg