fot. uefa_1_cr

Nabory na kursy trenerskie 2020

Rok 2019 obfitował w kursy trenerskie w Pomorskim Związku Piłki Nożnej. Przeszło 280 trenerów ukończyło kursy organizowane w naszym podokręgu a kolejnych 100 rozpocznie edukację jeszcze w tym roku.


Przyszły rok to kontynuacja intensywnego kształcenia trenerów w województwie pomorskim. Już teraz poprzez platformę pzpn24.pzpn.pl można aplikować na kursy na rok 2020. Planowana jest organizacja kursów UEFA A, UEFA B oraz GRASSROOTS C tak, aby zapewnić możliwość dokształcania wszystkim osobom zainteresowanym.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie środowiska, planowane są dwa kursy GRASSROOTS C w okręgu słupskim i starogardzkim. Liczymy na to, że uda się zebrać odpowiednią liczbę kandydatów tak, aby powyższe kursy rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem (dostępny na pzpn24.pzpn.pl). Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z uchwałą, o przyjęciu na kurs GRASSROOTS C decyduje kolejność zgłoszeń. Pozostałe kursy planowane są w Gdańsku na obiektach wyśmienicie przystosowanych i bardzo dobrze ocenionych przez PZPN.

Chcemy maksymalnie ułatwić trenerom udział w naszych kursach dlatego stworzyliśmy bardzo szczegółową a zarazem przejrzystą zakładkę na temat kursów na stronie Pomorskiego ZPN (TUTAJ). Można znaleźć tu informacje, jak założyć konto, jakie należy spełniać wymagania na dany kurs oraz jak na niego zaaplikować. Podane są również koszty kursów, wymogi licencyjne do prowadzenia zespołów oraz uchwały regulujące organizację kursów. Na platformie pzpn24.pzpn.pl, dodatkowo, można znaleźć planowane terminy wszystkich zjazdów co ułatwia planowanie na cały okres trwania kursu.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą i aplikowania na wybrane kursy.

UWAGA: Osoby z uprawnieniami instruktora, które nie zapisały się na kurs Wyrównawczy B, a są zainteresowane podwyższeniem swoich kwalifikacji proszone są o pilny kontakt na adres mailowy: kursy.uefa@pomorski-zpn.pl