fot. 33Żaczki Orliczki.jpg

Mikołajkowy Turniej w kategorii Żaczki i Orliczki

W mroźną i pokrytą białym puchem sobotę 10 grudnia br. w Gdyni w hali pneumatycznej przy ulicy Nagietkowej 73 odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla dziewcząt w kategorii Żaczki U-9 i Orliczki U-11.


W turnieju udział wzięło siedem drużyn z pięciu klubów: Błękitni Wejherowo, AP Orlen Gdańsk, Olimpico Malbork, Ceramik Łubiana oraz Kaperki Puck. Zgodnie z zapowiedziami organizatorzy nie zapisywali wyników oraz nie prowadzili klasyfikacji punktowej. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, czas spędzony na sportowo oraz rywalizacja w duchu fair play. Zgromadzeni kibice byli świadkami ogromnych sportowych emocji.

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar, medale oraz słodki mikołajkowy upominek. Dodatkowo organizatorzy wraz z trenerami wyróżnili po jednej zawodniczce z każdego zespołu. Wytypowane dziewczynki otrzymały piłkę oraz pamiątkowy dyplom.

Nagrody wręczali przedstawiciele Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego. Małgorzata Mierzejewska – przewodnicząca Komisji, Rafał Bielawa – wiceprzewodniczący Komisji, Anna Masztalerz – sekretarz Komisji oraz członkowie Komisji Milena Lachowicz, Arkadiusz Janor i Dawid Głodek.

Turniej drużyn dziewczęcych ma na celu promocję sportu, a przede wszystkim rozpropagowanie piłki nożnej wśród dziewczynek. Zarówno Polski, jak i Pomorski Związek Piłki Nożnej gorąco zachęca kluby do otwierania sekcji juniorek, orliczek czy żaczek. Piłka kobieca jest coraz silniejszym trendem w całym piłkarskim świecie. To świetna dyscyplina, która od dawna nie jest zarezerwowana jedynie dla chłopców. Przypomnijmy, że kluby kobiece na poziomie IV ligi i w rozgrywkach juniorskich nie ponoszą kosztów ryczałtów sędziowskich. Uprawnienie jednej zawodniczki do IV ligi kosztuje 1 zł, a w rozgrywkach juniorskich kluby nie ponoszą opłat ani za uprawnienie do rozgrywek, ani za zgłoszenie do ligi. Mamy nadzieję, że coraz więcej pomorskich klubów zdecyduje się na szkolenie dziewcząt, gdyż jest to z pewnością przyszłościowy kierunek.

Turniej sfinansowano ze środków Polskiego Związku Piłki Nożnej.

01Żaczki Orliczki.jpg

02Żaczki Orliczki.jpg

03Żaczki Orliczki.jpg

04Żaczki Orliczki.jpg

05Żaczki Orliczki.jpg

06Żaczki Orliczki.jpg

07Żaczki Orliczki.jpg

08Żaczki Orliczki.jpg

09Żaczki Orliczki.jpg

10Żaczki Orliczki.jpg

11Żaczki Orliczki.jpg

13Żaczki Orliczki.jpg

14Żaczki Orliczki.jpg

15Żaczki Orliczki.jpg

16Żaczki Orliczki.jpg

17Żaczki Orliczki.jpg

18Żaczki Orliczki.jpg

19Żaczki Orliczki.jpg

20Żaczki Orliczki.jpg

21Żaczki Orliczki.jpg

22Żaczki Orliczki.jpg

23Żaczki Orliczki.jpg

24Żaczki Orliczki.jpg

25Żaczki Orliczki.jpg

26Żaczki Orliczki.jpg

27Żaczki Orliczki.jpg

28Żaczki Orliczki.jpg

29Żaczki Orliczki.jpg

30Żaczki Orliczki.jpg

31Żaczki Orliczki.jpg

32Żaczki Orliczki.jpg

33Żaczki Orliczki.jpg

34Żaczki Orliczki.jpg

35Żaczki Orliczki.jpg

36Żaczki Orliczki.jpg

37Żaczki Orliczki.jpg

38Żaczki Orliczki.jpg

39Żaczki Orliczki.jpg

40Żaczki Orliczki.jpg

41Żaczki Orliczki.jpg

42Żaczki Orliczki.jpg