fot. GOV.PL

Mecze bez udziału kibiców

Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Mecze piłki nożnej odbywają się bez udziału publiczności.


Organizacja meczu

Zgodnie z obecnym rozporządzeniem rządowym mecze od soboty 17 października odbywać się będą bez udziału publiczności. Na obiekcie podczas meczu mogą przebywać jedynie uczestnicy spotkania – zawodnicy, sztaby szkoleniowe obu drużyn, sędziowie oraz osoby funkcyjne, niezbędne do prawidłowego zabezpieczenia i organizacji meczu. Dopuszcza się obecność delegata, obserwatora, spikera, obsługi medycznej, noszowych, firmy ochrony mienia, koordynatora służb bezpieczeństwa, koordynatora służb klubowych, media.

Transport na mecz

Obowiązujące od 17 października rozporządzenie ogranicza liczbę przewożonych osób nie tylko w środkach transportu publicznego transportu zbiorowego, ale również we wszelkich pojazdach przeznaczonych konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą. W nich również obowiązuje limit zobowiązujący do pozostawienia co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.Tym samym powyższe ograniczenie należy uwzględniać planując podróże zespołów na mecze. W praktyce oznacza to konieczność przemieszczania się samochodami bądź wynajmowania pojazdów o większej pojemności.