fot. ppk19-art

Marcus Gdynia z Pucharem Polski Kobiet!

BPAP Marcus Gdynia z drugim pucharem w tym roku. Po sukcesie na murawie podopieczne Roberta Chałaszczyka sięgnęły po Puchar Polski Kobiet w futsalu na szczeblu wojewódzkim.


Nim zawodniczki obu drużyn wybiegły na boisko dwie grupy dziewcząt zaprezentowały swoje pokazy. Pierwszą grupę stanowiły dziewczynki z klasy 8 Szkoły Podstawowej w Pszczółkach ćwiczące pod okiem Katarzyny Lewandowskiej. Drugą grupę tworzyły uczennice klasy 5C. Dziewczęta uczęszczają na zajęcia gimnastyki w ramach programu Szkolny Klub Sportowy. Opiekunem grupy jest Dorota Mucha. Z kolei w przerwie meczu mieliśmy pokaz młodych piłkarzy z Pszczółek, których trenerem jest Tomasz Dera.

Wynik w pewien sposób odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku Stadionu im. 700lecia Pszczółek. Stroną przeważającą były gdynianki, które wraz z upływającym czasem zaczęły stwarzać sobie sytuacje strzeleckie. Wynik otworzyła Klaudia Kamińska, która strzałem z rzutu wolnego zaskoczyła bramkarkę z Żukowa. To właśnie Kamińska najczęściej niepokoiła rywalki i w efekcie została wybrana zawodniczką meczu. Przed zejściem na kwadrans przerwy prowadzenie dla Marcusa podwyższyła Daria Potrykus.

Po zmianie stron w dalszym ciągu groźniejsze akcje przeprowadzały podopieczne trenera Roberta Chałaszczyka. Marcus doczekał się kolejnych dwóch goli. Z rzutu wolnego skutecznie uderzyła Katarzyna Małek. Wynik ustaliła Magdalena Weyer i Marcus Gdynia mógł świętować zdobycie pucharu. Zespół GKS Żukowo miał problemy w finalizacji akcji. Gdynianki na niewiele pozwoliły swoim przeciwniczkom i bramkarka drużyny Marcusa nie miała za wiele pracy.

Zwyciężczynie oprócz pucharu i medali otrzymały czek na kwotę 5000 zł. Przegrane otrzymały medale i czek na kwotę 1000 zł.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Pszczółki Maciejowi Urbankowi za pomoc w zorganizowaniu finału. Podziękowania również przekazujemy wszystkim osobom, dzięki którym mecz finałowy mógł mieć taką oprawę.

GKS Żukowo – BPAP Marcus Gdynia 0:4
Bramki: Klaudia Kamińska (20'), Daria Potrykus (42'), Katarzyna Małek (71'), Magdalena Weyer (74')
GKS Żukowo: Gierszewska (46’ Piotrowiak) - Mączka, Deik (72’ Patelczyk), Grunwald, Dąbrowska (85’ Lubocka), Cieszyńska, M.Kobiela, Sułek, Serkowska, Kruszyńska (85’ S.Kobiela) Murawska (46’ Murawska)
Marcus Gdynia: Dziurdź – Marszałek, Ramotowska (62’ Małek), Kozicka, Potrykus (67’ Weyer), Grala (73’ Szultka), Kamińska, Karwoswska, Bużan (80’ Maślanka), Gonciarz, Latoszek (32’ Sitarz)

bnjm n b

bnjm n b