LOTOS Griffin Cup: U2 Bytów wygrało turniej dla rocznika 2008 w Straszynie

U2 Bytów wygrało drugie zawody w III edycji Turniejów Halowych o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W finale U2 pokonało po rzutach karnych AP Jedynka Reda. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy GAP Bruskowo Wielkie, którzy w meczu o trzecie miejsce wygrali 2:0 ze Sztormem Kosakowo.

Był to drugi turniej eliminacyjny. Do turnieju finałowego oprócz czterech wyżej wymienionych drużyn awansowali również AP Gryf Słupsk i GTS Pruszcz Gdański. To ekipy numer 5 i 6. Pierwszy turniej eliminacyjny odbył się w Cedrach Wielkich. Awans do turnieju finałowego uzyskali Radunia Stężyca, AS Piłeczka Pruszcz Gdański, Champions Kwidzyn, KP Starogard Gdański, SAP Sopot i Wierzyca Pelplin.Stawkę uzupełnią cztery zespoły, które wskaże pion szkolenia Pomorskiego ZPN. Turniej finałowy odbędzie się 1 lutego w Żukowie. Zwycięzca pojedzie do Warszawy na ogólnopolski turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wróćmy do turnieju w Straszynie. Od pierwszego do ostatniego meczu poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Na hali panowała rodzinna i przyjazna atmosfera, a emocje na parkiecie uzupełniły ten fantastyczny turniej. Do finału dotarły drużyny U2 Bytów oraz AP Jedynka Reda, które przez wszystkie swoje mecze pokazały bardzo wysoki poziom i z całą pewnością mają bardzo duże szanse na zwycięstwo w turnieju finałowym.

Najlepszy zawodnik: Fabian Robaszkiewicz (Jedynka Reda)
Najlepszy bramkarz: Dominik Jankowski (Jedynka Reda)
Król strzelców: Olaf Mudyń (U2 Bytów)

Puchary, medale oraz nagrody wręczali : Prezes Pomorskiego Związki Piłki Nożnej Radosław Michalski , Wójt Gminy Pruszcz Gdański Daniel Kulkowski , Radny Gminy Pruszcz Gdański Dariusz Grudziński oraz Krzysztof Wilk trener Kadry Wojewódzkiej rocznika 2008

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju dla Karola Lipskiego oraz Gminy Pruszcz Gdański.

3. miejsce - GAP Bruskowo

Sponsorem tytularnym cyklu turniejów LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN jest Grupa LOTOS.

LOTOS

Patronat Medialny nad cyklem turniejów sprawują Radio Gdańsk i Dziennik Bałtycki.

Partnerami technicznymi są Sklep Piłkarski no10.pl i Oshee.