fot. Szkolenie sędziów.jpg

Listopadowe szkolenia dla sędziów

Pomimo faktu, iż listopad to miesiąc w którym rozgrywki piłkarskie powoli zapadają w sen zimowy, sędziowie z województwa pomorskiego postanowili maksymalnie wykorzystać ten czas nie tylko na prowadzenie zawodów, ale również na szkolenie i podnoszenie swojego arbitrażu.


W trzecim i czwartym tygodniu listopada odbyły się szkolenia dla sędziów wszystkich klas rozgrywkowych od III Ligi do B klasy. Spotkania były zorganizowane w trzech terminach w Gdańsku, Słupsku i Starogardzie Gdańskim. Wzięło w nich udział przeszło 200 rozjemców z całego Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.  

- Cieszę się, że udało nam się spotkać stacjonarnie z koleżankami i kolegami sędziami z całego województwa pierwszy raz po pandemicznej przerwie. Szkolenia odbyły się w formie warsztatowej i naprawdę muszę pochwalić zaangażowanie w dyskusję nad materiałem szkoleniowym, który przygotowaliśmy dla arbitrów. Widać było głód wiedzy i dobre przygotowanie merytoryczne do zaproponowanych tematów - podsumował Dominik Sulikowski - Szef Zespołu Szkolenia Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN. 

Podczas szkoleń wykorzystano materiały przygotowane przez Centralną Komisję Szkoleniową Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz klipy UEFA. Poruszono dwa zagadnienia szkoleniowe "Ocena powagi przewinienia" oraz "Walka o piłkę". Prelegentami byli sędziowie szczebla centralnego: Dariusz Bohonos, Rafał Brieger, Filip Kaliszewski, Łukasz Karski, Damian Kos oraz Dominik Sulikowski.

Warto dodać, że w grudniu ruszają zapisy na Kurs Sędziowski 2022, który startuje w połowie stycznia i będzie organizowany w formie hybrydowej - serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Niebawem pojawią się szczegółowe informacje na stronach internetowych i mediach społecznościowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. 

Szkolenie sędziów1.jpg