fot. Fot. Paula Duda / PZPN

Liga Narodów Kobiet: Polska - Ukraina [Gdynia, 26.09.2023]

26 września kobieca reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w premierowej edycji Ligi Narodów. W pierwszym domowym spotkaniu zmierzy się z Ukrainą na Stadionie Miejskim w Gdyni o godzinie 18:00.


We wrześniowym okienku rywalkami biało-czerwonych, oprócz Ukrainek, będą Greczynki, z którymi nasze reprezentantki zagrają 22 września na wyjeździe. W grupie B3 Ligi Narodów podopieczne selekcjonerki Niny Patalon rywalizują jeszcze z Serbią.

Gdynia będzie gościć kobiecą reprezentację Polski po raz drugi. W kwietniu 2022 roku Polki na stadionie przy ulicy Olimpijskiej rozgromiły Armenię aż 12:0, co zapisało się na kartach historii jako najwyższa wygrana kobiecej kadry w spotkaniu eliminacyjnym.

Rywalki Polek zagrają na Pomorzu również z Serbią. Mecz Ukraina – Serbia zaplanowany jest na 22 września w Starogardzie Gdańskim.

Bilety można kupić na portalu laczynaspilka.pl. Cena biletu normalnego to 15 złotych. Dla osób do 18. roku życia i osób niepełnosprawnych bilety kosztują 5 zł.

Dla dzieci i młodzieży z pomorskich klubów przeznaczone są darmowe bilety, o które można aplikować w ramach projektu Poznaj Polskę na Sportowo.

Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki w związku z realizacją przedsięwzięcia Poznaj Polskę na sportowo zapraszają kluby piłkarskie na mecz reprezentacji Polski Kobiet przeciwko reprezentacji Ukrainy.

Poznaj Polskę na sportowo to projekt realizowany przez PZPN wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki, dedykowany dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach tego przedsięwzięcia, kluby piłkarskie zrzeszone w PZPN mogą organizować wyjazdy dla uczniów na mecze piłkarskie objęte projektem i otrzymać dofinansowanie do wyjazdu w postaci:
a) 48 darmowych zaproszeń na wybrany mecz piłkarski;
b) dofinansowanie kosztów przejazdu w kwocie 7 zł/km (maksymalnie do kwoty 4200 zł);
c) dofinansowanie kosztów organizacji wyjazdu, w tym kosztów wyżywienia oraz opieki nad grupą (maksymalnie do kwoty 3600 zł).

Paula Duda

W dniu 26 września 2023 roku w Gdyni odbędzie się mecz reprezentacji Polski kobiet przeciwko reprezentacji Ukrainy. Już teraz kluby piłkarskie mogą wystąpić z wnioskiem do PZPN o przyznanie darmowych zaproszeń na mecz. Wnioski o przystąpienie do projektu oraz przyznanie biletów z dofinansowaniem organizacji wyjazdu można składać TUTAJ.

Każdy klub uczestniczący w tym meczu otrzyma również 3 punkty w systemie scoringowym, które są kluczowe w przypadku aplikowania o przyznanie biletów na mecze reprezentacji Polski Mężczyzn. Kluby z większą liczbą punktów, otrzymają zaproszenia na mecz w pierwszej kolejności.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania naszym piłkarkom i poznawania Polski na sportowo.

Do tej pory rekord frekwencji na meczu reprezentacji Polski Kobiet wynosi 8011 osób. Tylu kibiców dopingowało Polki w Gdańsku.

Chcielibyśmy, aby frekwencja w Gdyni zbliżyła się do tej rekordowej lub nawet przebiła wynik gdański. Z pewnością będziemy również zachęcać liczną społeczność ukraińską do kibicowania swoim piłkarkom na stadionie.


 

Jednocześnie zapraszamy na drugi mecz w ramach Ligi Narodów, który odbędzie się w Starogardzie Gdańskim. Dnia 22 września o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny przy ulicy Olimpijczyków Starogardzkich 1 zmierzą się kobiece reprezentacje Ukrainy i Serbii. Wstęp wolny. 


 

Paula Duda

Fot. Paula Duda / PZPN