Lechia wygrała jubileuszowy mecz na Stadionie Energa Gdańsk

Mecz z Bruk-Bet Termaliką był setnym występem Lechii w ekstraklasie na Stadionie Energa Gdańsk. I biało-zieloni nie zepsuli tego jubileuszu – po niezłej grze podopieczni trenera Piotra Nowaka wygrali z drużyną z Niecieczy 2:0.

Debiutancki mecz na tym stadionie w Letnicy Lechia rozegrała 14 sierpnia 2011 roku. Na inaugurację gdańszczanie zremisowali 1:1 z Cracovią, ale po jubileuszowym występie gospodarze byli w zdecydowanie lepszych nastrojach. W pierwszym spotkaniu w grupie mistrzowskiej biało-zieloni pewnie pokonali Bruk-Bet Termalikę i wciąż liczą się w walce o tytuł. - Te punkty są niezmiernie ważne do osiągnięcia celu, o którym wszyscy w Gdańsku marzymy. I zasłużyliśmy na wygraną. Zależało nam, aby dobrze rozpocząć to spotkanie i ten plan udało się zrealizować, bo Haraslin szybko zdobył ładną bramkę. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu, a zwłaszcza z tego, że nie straciliśmy gola – podkreślił Nowak.

W debiucie bramkę dla Lechii zdobył Holender Fred Benson, a w jubileuszowym występie zwycięstwo gospodarzom również zapewnili obcokrajowcy – Słowak Lukas Haraslin i Portugalczyk Marco Paixao. Prawdziwym łącznikiem pomiędzy pierwszym i setnym meczem był jednak Piotr Wiśniewski – jest to bowiem jedyny zawodnik, który wystąpił w obu spotkaniach. W 2011 roku „Wiśnia” pojawił się na boisku w 77. minucie, a w sobotę wszedł do gry minutę później. Szkoleniowiec biało-zielonych „zastosował” się do woli kibiców, którzy w różnej formie wykrzykiwali nazwisko prawie 35-letniego pomocnika.

Setny ligowy mecz na Stadionie Energa Gdańsk przeszedł do historii i teraz czas na setne zwycięstwo na tym obiekcie. Oby lechiści odnieśli je jak najszybciej.

Dotychczasowy bilans gdańszczan to 45 zwycięstw, 29 remisów oraz 26 przegranych, bramki 151:109.