fot. Playmakers - foto 2.jpg

„Kraina Lodu 2” na sportowo. Zapisz swoją córkę na wyjątkowe piłkarskie zajęcia!

Startuje druga edycja programu UEFA Playmakers, w ramach którego dziewczynki w wieku 5-8 lat, wcielając się w rolę bohaterów swoich ulubionych bajek, wchodzą do nieznanego im wcześniej świata piłki nożnej. Zajęcia prowadzone przez specjalnie wyszkoloną kadrę trenerską odbywać się będą w 30 ośrodkach na terenie całego kraju.


UEFA Playmakers to projekt realizowany przez Europejską Federację Piłkarską we współpracy z Disneyem i Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Jego nadrzędnym celem jest wzrost zainteresowania futbolem w grupie najmłodszych dziewcząt, dlatego program jest przeznaczony wyłącznie dla dziewczynek w wieku od 5 do 8 lat, które nigdy wcześniej nie brały udziału w zajęciach piłkarskich, nie należą do żadnego klubu piłkarskiego, a bardzo często nawet nie zdają sobie sprawy, że mogą grać w piłkę i że nie jest to sport zarezerwowany wyłącznie dla ich kolegów.

Poprzez Playmakers UEFA, PZPN oraz Disney pragną zerwać z takim stereotypowym myśleniem o futbolu. Stąd na zajęciach obecność Elsy, Anny i Olafa, czyli bohaterów uwielbianego przez dziewczynki filmu „Kraina Lodu 2”. Scenariusz każdego treningu drugiej edycji programu oparty będzie właśnie na tej bajce. Uczestniczki słuchając narracji trenera przeniosą się do świata księżniczek, w którym czeka na nie doskonała zabawa. Po raz pierwszy w życiu dziewczynkom będzie w tej zabawie towarzyszyła… piłka nożna.

Playmakers - foto 1.jpg

Pierwsza edycja programu, odbywająca się w okresie od października 2020 do czerwca 2021, była ściśle związana z animowanym filmem pt. „Iniemamocni 2”. Podczas zajęć dziewczynki wykorzystywały swoją wyobraźnię, by naśladować bohaterów bajki i rozwijać charakterystyczne dla nich cechy fizyczne. W ten sposób, w formie zabawy, nabywały energii Pana Iniemamocnego, gibkości Elastyny czy szybkości Maksa. Przy okazji uczyły się ważnych umiejętności życiowych: budowały pewność siebie, nawiązywały nowe znajomości i uczyły się współpracować. Nad wszystkim czuwała specjalnie przeszkolona kadra trenerska stosująca metodologię, która jako narzędzie nauczania i treningu umiejętności piłkarskich wykorzystuje wyobraźnię.

– Projekt jest bardzo ciekawy, idea wykorzystania bajek w treningu bardzo przyciąga. Na wszystkich treningach było mnóstwo śmiechu i radości – mówi Monika Czerwiak, trenerka prowadząca zajęcia UEFA Playmakers w Kielcach. – Teraz apetyty mamy jeszcze większe, co jest związane z „Krainą Lodu 2”. Chyba nie ma dziewczynki, która by tego filmu nie znała lub go nie lubiła.

W Polsce zajęcia UEFA Playmakers odbywają się w 30 ośrodkach na terenie całego kraju (pełna lista tych ośrodków dostępna jest na stronie POD TYM LINKIEM). W każdym z nich co pół roku blok składający się z dziesięciu treningów rozpoczyna grupa dziewczynek, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z futbolem.

W pierwszym roku projektu, nieco zaburzonym ze względu na pandemiczne ograniczenia, przeprowadzono ponad 500 sesji treningowych, w których wzięło udział blisko 800 dziewczynek. Część z nich (oby jak największa) już na zawsze pozostanie przy futbolu. Kolejne w przyszłości zasilą inne dyscypliny sportu. Najważniejsze, aby ruch i aktywność fizyczna były dla nich przyjemną codziennością. Stałym elementem dnia na całe życie – takim, z którego można i trzeba czerpać radość.

Playmakers - fotonews.jpg

Zajęcia w ramach Playmakers rozwiną u twojej córki podstawowe umiejętności ruchowe, niezbędne do uprawiania sportu, a co za tym idzie dbania o zdrowy tryb życia w przyszłości. Podczas treningów zetknie się z wartościami i umiejętnościami przydatnymi także poza futbolem – nauczy się choćby pracować w zespole czy rozwiązywać problemy. A wszystko to w atmosferze zabawy i z szerokim uśmiechem na twarzy.

Chcesz dać swojej córce taką szansę? Wejdź na www.laczynaspilka.pl/playmakers i zapisz ją na zajęcia UEFA Playmakers w waszej okolicy!