fot. konsultacja dla bramkarzy

Konsultacja dla bramkarzy z roczników 2009-2011

W dniu 28.09.2022 na sztucznym boisku AWFIS w Gdańsku odbyła się otwarta konsultacja dla bramkarzy z roczników 2009, 2010 i 2011.


W wydarzeniu wzięło udział 35 bramkarzy z różnych klubów województwa pomorskiego. Trenerami prowadzącymi zajęcia byli Michał Chamera, Maciej Gemborys, Krystian Świst i Patryk Kamola. Zawodnicy po części wstępnej, gdzie dominowały aspekty techniczne i sprawności specjalnej w grze bramkarza, zostali podzieleni na trzy grupy rocznikowe. Każda z grup wykonywała kompleksowe działania podczas obrony bramki jak i w fazie atakowania. Trening zakończony był formą rywalizacji tzw. „bitwa bramkarska” oraz uderzeniami do bramki. 

Celem konsultacji było sprawdzenie bramkarzy pod kątem przydatności do kadr wojewódzkich Pomorskiego ZPN oraz projektów bramkarskich związanych z PZPN. 

- Wielu chłopców posiada już spore umiejętności techniczno-taktyczne, które predysponują ich w przyszłości do grania na wysokim poziomie sportowym. Oczywiście dalszy ich rozwój związany będzie między innymi z prawidłowo zaplanowanym treningiem bramkarskim -  mówi Michał Chamera, trener bramkarzy kadr Pomorskiego ZPN. 

Planuje się dalsze konsultacje bramkarskie w celu monitorowania najzdolniejszych zawodników w województwie.


Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

logo_UM_PZPN.png