fot. Dawidowski, Grzegorczyk, Bosacki

Konferencja trenerska: Indywidualizacja w procesie szkolenia młodych piłkarzy nożnych

W sobotę 27 lutego 2021 roku odbędzie się organizowana przez Pomorski Związek Piłki Nożnej we współpracy z GTS Pruszcz Gdański konferencja trenerska online pt. Indywidualizacja w procesie szkolenia młodych piłkarzy nożnych.


Prelegentami będą:

Bartosz Bosacki - były piłkarz profesjonalny (Lech Poznań, Amica Wronki, 1. FC Nürnberg), wychowanek SKS 13 Poznań, reprezentant Polski (20 meczów), uczestnik Mistrzostw Świata w 2006 roku (2 bramki). Rozegrał 369 meczów w Ekstraklasie oraz 17 w Bundeslidze, Mistrz Polski (2010) oraz zdobywca Pucharu Polski (1999, 2000, 2004, 2009) i Superpucharu Polski (1999, 2004, 2010).

Grzegorz Grzegorczyk - trener z licencją UEFA A Elite Youth, edukator PZPN, absolwent AWFiS w Gdańsku (specjalizacja piłka nożna). Ukończył także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu (analiza gry). Przez 11 lat był zawodowo związany z Lechią Gdańsk (zawodnik i trener). Trener kadr Wojewódzkich Pomorskiego Związku Piłki Nożnej (złoty i brązowy medal w turniejach o Puchar im. K. Górskiego). Obecnie pełni funkcję Dyrektora Sportowego w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego Olimpii Grudziądz.

Ryszard Dawidowski - absolwent AWFiS w Gdańsku (specjalizacja Piłka nożna), trener z licencją UEFA A. Jest koordynatorem grup młodzieżowych w AP Jedynka Kartuzy, jeden z głównych autorów programu szkolenia sportowego tym w klubie.

Termin: 27 lutego 2021 r. (sobota)
Godzina: 10:00 – 16:30
Miejsce: online – zamknięta grupa na Facebook
Warunek uczestnictwa: własne konto na Facebook
Koszt: 40 zł (numer konta zostanie podany po złożeniu wniosku)

Aktywny udział w konferencji zostanie potwierdzony certyfikatem oraz przyznaniem punktów uwzględnianych do przedłużenia licencji trenerskiej.

Jak to będzie wyglądało?
Konferencja będzie podzielona na moduły (zgodnie z harmonogramem poniżej): wykłady, część „praktyczną” i dyskusję, wszystkie prowadzone ze specjalnie przygotowanego studia. Podczas wykładów uczestnicy będą mieli możliwość anonsowania pytań (na czacie), a odpowiedzi na nie uzyskają w wyznaczonym bloku wydarzenia.
W trakcie wykładu nastąpi sprawdzenie obecności uczestników, w celu weryfikacji aktywnego uczestnictwa niezbędnego do przyznania certyfikatu i punktów licencyjnych. Wydarzenie LIVE odbędzie się w zamkniętej grupie w Facebook, do której będą mieli dostęp wyłącznie uczestnicy zarejestrowani na własnych kontach.

Harmonogram
10:00 - rozpoczęcie konferencji
10:35 - Grzegorz Grzegorczyk – wykład pt. Indywidualizacja w treningu piłkarzy nożnych na etapie przygotowania wszechstronnego
12:00 - Grzegorz Grzegorczyk – odpowiedzi na pytania, dyskusja
12:20 - Grzegorz Grzegorczyk – pokazowa lekcja treningowa (realizacja postulatu indywidualizacji w przykładowej lekcji treningowej dla piłkarzy kategorii wiekowej U-11)
13:20 - Grzegorz Grzegorczyk – odpowiedzi na pytania i dyskusja
13:30 - przerwa
14:00 - Ryszard Dawidowski – wykład pt. Indywidualizacja w treningu piłkarzy nożnych w kategorii wiekowej U-9...U-12 – metody i formy nauczania oraz środki treningowe i formy organizacyjne
15:00 - Ryszard Dawidowski – odpowiedzi na pytania i dyskusja
15:15 - przerwa
15:25 - Bartosz Bosacki- prelekcja pt. Indywidualizacja w procesie przygotowania piłkarza do współzawodniczenia - refleksje gracza profesjonalnego
16:30 - zakończenie konferencji

Rejestracja
Aby wziąć udział w warsztatach, należy przesłać zgłoszenie w formie elektronicznej poprzez platformę PZPN24, która znajduje się na stronie pzpn24.pzpn.pl
Rejestracja na wydarzenie odbywa się do końca dnia 23 lutego 2021 roku (do godz. 23:59). Osoby które nie zarejestrują się w tym terminie i nie dokonają opłaty nie będą mogły wziąć udziału w konferencji.
Po przesłaniu zgłoszenia uczestnik otrzyma wiadomość e-mail z regulaminem konferencji, linkiem do grupy na Facebook. 
Uwaga! Dołączenie do grupy i udział w konferencji jest równoznaczny z zaakceptowaniem przez uczestnika regulaminu konferencji (pobierz regulamin).

Certyfikaty
Podczas konferencji zostanie przeprowadzona weryfikacja uczestnictwa każdego trenera w wydarzeniu, np. poprzez wpisanie w komentarzu swojego imienia i nazwiska w określonym czasie.
Po szkoleniu na kontach trenerskich pojawią się certyfikaty, które będą potwierdzeniem udziału w dokształcaniu. Zgodnie z sugestią KKiLT PZPN trenerzy z licencją Grassroots C otrzymają 4 pkt, UEFA B – 4 pkt, UEFA A – 2 pkt, UEFA Pro – 0 pkt.

Kontakt
W przypadku pytań dotyczących konferencji prosimy o kontakt:

sprawy merytoryczne:
- Andrzej Szwarc Przewodniczący Komisji ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN, tel. 665 362 839
- Tomasz Borkowski - Wojewódzki Koordynator Szkolenia Trenerów, tel. 512 413 486

sprawy organizacyjne:
- Karol Wasielewski - Członek Komisji ds. Licencji Trenerskich Pomorskiego ZPN, tel. 697 038 222
- Mateusz Wiech - Sekretarz Komisji Dyscyplinarnej Zarządu Pomorskiego ZPN, tel. 697 038 202

fot. Bartosz Bosacki - www.gloswielkopolski.pl