fot. gdynia.pl

Konferencja prasowa: Polska – Ukraina w Gdyni

26 września kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpocznie rywalizację w premierowej edycji Ligi Narodów. W pierwszym domowym spotkaniu zmierzy się z Ukrainą na Stadionie Miejskim w Gdyni o godzinie 18:00.


Gdynia będzie gościć kobiecą reprezentację Polski po raz drugi. W kwietniu 2022 roku Polki na stadionie przy ulicy Olimpijskiej rozgromiły Armenię aż 12:0, co zapisało się na kartach historii jako najwyższa wygrana kobiecej kadry w spotkaniu eliminacyjnym.

Zdążyliśmy przyzwyczaić się, że w Gdyni goszczą najlepsze zawodniczki i zwodnicy różnych dyscyplin – wszyscy podkreślają, że w naszym mieście czują się doskonale – przyznaje Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Z nadchodzącego meczu polskich piłkarek cieszymy się podwójnie – również dlatego, że naprzeciwko Polek staną Ukrainki. Wierzę, że na trybunach zgromadzą się licznie dopingujący kibice obu krajów – dodaje.

Od ponad roku przekonujemy się o gościnności Gdyni i całego Pomorza. Rywalizacja sportowa jest świetną okazją, do pozytywnych emocji i integracji na trybunach, gdzie zasiądą zarówno polscy, jak i ukraińscy kibice. Zapowiada się prawdziwe święto, nie tylko sportowe – cieszy się Ołeksandr Płodysty, konsul generalny Ukrainy w Gdańsku.

Spotkanie odbędzie się w ramach pierwszej edycji międzynarodowych rozgrywek w Lidze Narodów. We wrześniowym „okienku” rywalkami biało-czerwonych, oprócz Ukrainek, będą Greczynki, z którymi nasze reprezentantki zagrają 22 września na wyjeździe. W grupie B3 Ligi Narodów podopieczne selekcjonerki Niny Patalon rywalizują jeszcze z Serbią.

Polki z każdym rokiem prezentują coraz wyższy poziom, a zainteresowanie piłką nożną kobiet rośnie nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Spodziewam się wyrównanego spotkania, bo Ukrainki również są dobrą reprezentacją. Cieszymy się, że mecz odbędzie się w Gdyni, bo tu zawsze spotykam się ze znakomitą organizacją i wspaniałą atmosferą – ocenia Radosław Michalski, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Dzień przed meczem (25 września, 16:00) na Stadionie Miejskim odbędzie się trening reprezentantek Polski, na którym obecne będą zawodniczki Flauty Gdynia. 15 minut przed oficjalnym treningiem dziewczynki również osobiście spotkają się z reprezentantkami.

Dzięki wsparciu PZPN na trybunach zasiądą między innymi młode zawodniczki i zawodnicy – potwierdza prezes Michalski.

Cena biletu pierwszej kategorii to 15 złotych, po 5 złotych dla osób do 18. roku życia i osób niepełnosprawnych.

Dla dzieci i młodzieży z pomorskich klubów przeznaczone są darmowe bilety, o które można aplikować w ramach projektu Poznaj Polskę na Sportowo.

gdynia.pl