fot. skorzewo1.JPG

Konferencja Metodyczna dla trenerów w Skorzewie - relacja

W dniu 20 września 2020 roku odbyła się konferencja metodyczna dla trenerów piłki nożnej. Organizatorem przedsięwzięcia była firma EmSport wespół z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej.


Tradycyjne majowe spotkanie trenerów, tym razem przełożone ze względów epidemicznych na wrzesień, na stałe wpisuje się do kalendarza corocznych szkoleń trenerskich. Wysoki poziom organizacji przedsięwzięcia oraz dobór  prelegentów powodują, że konferencja skorzewska zdobywa wysoką markę nie tylko wśród pomorskich trenerów. Przyjeżdżają na nią również trenerzy z innych wojewódzkich związków piłkarskich. Gwarancję wysokiej jakości szkolenia zapewnia zespół organizatorów kierowany przez trenera Michała Wirkusa, członka Komisji ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN, na co dzień szefa firmy EmSport.

Nie inaczej było i tym razem, o czym mogła przekonać się prawie stuosobowa grupa trenerów, którzy z uwagą słuchali bardzo interesujących wykładów. Trener Marek Śledź, dyrektor Akademii Piłkarskiej Raków Częstochowa, omówił w swojej prezentacji kwestie związane z periodyzacją taktyczną w szkoleniu dzieci i młodzieży. Alex Trukan skupił się na zagadnieniu indywidualizacji treningu młodych graczy Nottingham Forest „wprzęgniętego” w grupowe i zespołowe jednostki treningowe zarówno mikrocyklu, jak i makrocyklu treningowym. Z kolei Adam Łopatko (krajowy koordynator kształcenia i licencjonowania trenerów, edukator PZPN) przedstawił założenia i treści edukacji sportowej młodych piłkarzy na przykładzie małego klubu piłkarskiego.  

W drugiej części konferencji, na znakomicie przygotowanej murawie boiska, trenerzy w kolejności: Marek Śledź, Adam Łopatko i Alex Trukan wraz z młodymi piłkarzami Brdy Przechlewo wcielili w czyn teorię przedstawianą na wykładach. Oglądający pokazowe lekcje treningowe mogli na bieżąco, po każdym pokazie dzielić się swoimi spostrzeżeniami i uwagami z prowadzącymi  treningi wykładowcami. Na zakończenie konferencji wręczono uczestnikom konferencji okolicznościowe certyfikaty oraz materiały szkoleniowe.

skorzewo2.jpg

skorzewo3.jpg

skorzewo4.jpg

skorzewo5.jpg

skorzewo6.jpg

skorzewo7.JPG

skorzewo8.jpg

skorzewo9.JPG

skorzewo10.JPG

skorzewo12.JPG

skorzewo13.JPG

Andrzej Szwarc
Przewodniczący Komisji ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN
Karol Wasielewski
Sekretarz Komisji Licencji Trenerskich Pomorskiego ZPN