fot. Pomorski ZPN

Konferencja on-line: Jak pracować z bramkarzami nie będąc specjalistą w szkoleniu tych zawodników?

W poniedziałek 26 kwietnia 2021 roku odbędzie się organizowana przez Pomorski Związek Piłki Nożnej konferencja trenerska online pt. Jak pracować z bramkarzami nie będąc specjalistą w szkoleniu tych zawodników?”


Zajęcia są dedykowane trenerom prowadzącym drużyny seniorskie i młodzieżowe (etap specjalistyczny), którzy nie są trenerami bramkarzy i na co dzień nie mają możliwości współpracy z tymi szkoleniowcami oraz dla trenerów pracujących z dziećmi na etapie nauczania podstawowego i ukierunkowanego. Prelegentami będą Paweł Rompa i Andrzej Głowacki

Paweł Rompa jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, doktorem nauk o kulturze fizycznej, absolwentem studiów podyplomowych w zakresie psychologii sportu, trenerem z licencją UEFA A, wykładowcą na kursach trenerskich organizowanych przez Pomorski ZPN. Pracował jako analityk pierwszej reprezentacji Polski kobiet w sztabie selekcjonera Wojciecha Basiuka oraz jako trener bramkarzy w Podbeskidziu Bielsko-Biała, GKS Bełchatów, Olimpii Elbląg oraz Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk (U14-U16). 

Andrzej Głowacki jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, trenerem z licencją UEFA A, wykładowcą na kursach trenerskich organizowanych przez Pomorski ZPN. Pracował jako II trener pierwszej reprezentacji Polski kobiet (selekcjoner Wojciech Basiuk) oraz jako trener grup młodzieżowych w klubie Żuławy Nowy Dwór Gdański i Piłkarskiej Przyszłości z Lotosem. Obecnie prowadzi pierwszy zespół Żuław Nowy Dwór Gdański, jest  trenerem klasy sportowej w GOSSM w Malborku oraz analitykiem ekstraligowego zespołu kobiet AP Lotos Gdańsk.

Konferencja jest bezpłatna
Aktywny udział
w wydarzeniu (wykład, lekcja pokazowa i dyskusja) zostanie potwierdzony certyfikatem oraz przyznaniem punktów uwzględnianych do przedłużenia licencji trenerskiej (UEFA C, UEFA B – 2 pkt., UEFA  A – 1 pkt.)

Termin: 26 kwietnia 2021 / poniedziałek
Godzina: 18:30 – 21:00
Miejsce: ONLINE – Zamknięta grupa na MS Teams
Warunek uczestnictwa: własne konto na MS Teams

 Jak to będzie wyglądało? 
Konferencja będzie podzielona na dwa moduły. W pierwszym, trener Paweł Rompa wygłosi wykład i wraz z trenerem Głowackim przedstawi przykładowy zbiór środków treningowych związanych z tematem konferencji (autorski film szkoleniowy). W drugim, po prelekcji i omówieniu ćwiczeń odbędzie się dyskusja z uczestnikami konferencji, moderowana przez organizatora wydarzenia.

W trakcie konferencji nastąpi kilkukrotne sprawdzenie obecności uczestników, w celu weryfikacji aktywnego uczestnictwa niezbędnego do przyznania certyfikatu i punktów licencyjnych. Wydarzenie LIVE odbędzie się w zamkniętej grupie w MS Teams, do której będą mieli dostęp wyłącznie uczestnicy zarejestrowani na własnych kontach.

Harmonogram
17:30 Rozpoczęcie transmisji; rozpoczynamy ją z godzinnym wyprzedzeniem po to, aby każdy uczestnik miał możliwość połączenia się i sprawdzenia poprawności funkcjonowania systemu.
18:30 – 18:35 Rozpoczęcie konferencji
18:35 – 20:30 Wykład i prezentacja środków treningowych
20:30 – 21:00 Dyskusja, odpowiedzi na pytania uczestników
21:00 Zakończenie konferencji

Rejestracja
Aby wziąć udział w konferencji, należy przesłać zgłoszenie w formie elektronicznej poprzez platformę PZPN24, która znajduje się na stronie pzpn24.pzpn.pl

Rejestracja na wydarzenie odbywa się do końca dnia 19 kwietna 2021 r. (do godz. 23:59). Osoby które nie zarejestrują się do w/w. daty nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu.

Dnia 21 kwietnia 2021 r. zostanie wysłane na adres mailowy zaproszenie na warsztaty na platformie MS Teams.

Jeżeli ktoś nie otrzyma zaproszenia, proszony jest w dniach 22 i 23 kwietnia o informację na adres m.tomaszewski@pomorski-zpn.pl

Warunkiem dołączenia do warsztatów jest swoje indywidualne konto MS Teams. Nie będą wpuszczane osoby z nazwami niezgodnymi z danymi z portalu pzpn24.pzpn.pl

Uwaga! Dołączenie do grupy i udział w wydarzeniu jest równoznaczny z zaakceptowaniem przez uczestnika regulaminu konferencji (pobierz regulamin).

Certyfikaty
Podczas konferencji zostanie przeprowadzona kilkukrotna weryfikacja uczestnictwa każdego trenera w wydarzeniu (np. poprzez wpisanie w komentarzu swojego imienia i nazwiska w określonym czasie).

Po szkoleniu na kontach trenerskich pojawią się certyfikaty, które będą potwierdzeniem udziału w dokształcaniu trenerskim wraz z przyznaną odpowiednią liczbą godzin/punktów szkoleniowych. 

Kontakt
W przypadku pytań dotyczących konferencji prosimy o kontakt: 

sprawy merytoryczne:
Andrzej Szwarc
Przewodniczący Komisji ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN, tel. 665 362 839
Tomasz Borkowski
Wojewódzki Koordynator Szkolenia Trenerów, tel. 512 413 486

sprawy organizacyjne:
Karol Wasielewski
Sekretarz Komisji ds. Licencji Trenerskich Pomorskiego ZPN, tel. 697 038 222

doradztwo techniczne:
Maciej Tomaszewski
Asystent Zarządu Pomorskiego ZPN, tel. 697 038 213