fot. Pomorski ZPN

Komunikat Zarządu z dnia 7.06.2021 r.

W dniu 07.06.2021 r. zgodnie z rocznym planem pracy, odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Pomorskiego ZPN. Po dłuższej przerwie, spowodowanej ograniczeniami epidemiologicznymi posiedzenie odbyło się w bezpośrednim.


Ważniejsze decyzje i postanowienia z posiedzenia:
1. W poczet członków Pomorskiego ZPN na podstawie złożonej dokumentacji wynikającej z przepisów PZPN, przyjęto następujące klub:
a) AP Kościerzyna,
b) GTS Przywidz,
c) SPPN Tczew,
d) Amatorka Mikołajki Pomorskie,
e) GTS Powiśle Stary Targ.

2. Zatwierdzono wniosek klubu MKS Pomezania Malbork w sprawie zmiany nazwy statutowej stowarzyszenia będącego członkiem Pomorskiego ZPN.

3. Z powodów formalnych i prawnych nie wyrażono zgody na używanie nazwy marketingowej KP Jantarek-Norda Karwia przez drużynę JC2 klubu KP Jantarek Władysławowo.

4. Zatwierdzono terminy rozpoczęcia rozgrywek sezonu 2021/2022:
a) IV liga, klasa Okręgowa i klasa A(16) - 07/08.08.2021 r.
b) klasa A(14), klasa B(14) i klasa B(12) - 21/22.08.2021 r.
c) klasa B(10) - 28/29.08.2021 r.
d) I LWJA, I LWJB1/B2, I LWJC1 i I LWJC2 - 14/15.08.2021 r.
e) rozgrywki turniejowe - 04/05.09.2021 r.
f) pozostałe ligi czy klasy rozgrywkowe w zależności od ilości zgłoszonych do rozgrywek drużyn.
Szczegółowy kalendarz rozgrywek jesiennych zostanie opublikowany po zakończeniu procesu zgłaszania drużyn do rozgrywek mistrzowskich i pucharowych.

5. Zatwierdzono dokumenty organizacyjne i regulaminowe Pomorskiego ZPN dotyczące sezonu 2021/2022:
a) zasady selekcji i nadawania uprawnień dla obserwatorów sędziów,
b) zasady zaszeregowania sędziów piłki nożnej,
c) zasady nadawania uprawnień dla delegatów meczowych.

6. Na wniosek Zarządu Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN zatwierdzono kandydatów Związku na obserwatorów sędziów szczebla centralnego w osobach: Maciej Wierzbowski, Katarzyna Wierzbowska, Dariusz Borucki, Tomasz Góreczny, Marek Szerszeń i Sylwester Tuszer.

7. Na wniosek Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich zatwierdzono kandydatów naszego Związku na delegatów meczowych szczebla centralnego w osobach: Błażej Jenek i Adam Wysocki.

8. Przyjęto do akceptującej wiadomości decyzje podjęte w trybie pozaposiedzeniowym, a dotyczące:
a) przyjęcia zmian w ramowym kalendarzu rozgrywek w piłkę nożną seniorów organizowanych przez Pomorski ZPN o mistrzostwo IV ligi grupa A w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021,
b) przyjęcia zmian w ramowym kalendarzu rozgrywek w piłkę nożną juniorów ILWJB i ILWJD1 organizowanych przez Pomorski ZPN w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021.

9. Pozytywnie rozpatrzono wnioski Komisji ds. Odznaczeń Pomorskiego ZPN w sprawie nadania odznaki honorowej Pomorskiego ZPN dla działaczy klubowych i związkowych. Złotą odznaką „Zasłużony dla Pomorskiego ZPN” wyróżnieni zostali: Dawid Głodek i Rafał Bielawa Srebrną odznaką „Zasłużony dla Pomorskiego ZPN” wyróżniony został: Grzegorz Obiała.

10. Zapoznano się z informacją w sprawach bieżącej działalności Związku w szczególności:
a) stanu przygotowań organizacyjnych do meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim,
b) przygotowań do Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Delegatów Pomorskiego ZPN,
c) możliwości udziału zorganizowanych grup obserwacji otwartych treningów kadry narodowej,
d) stanu organizacji zawodów i zapewnienia bezpieczeństwa sędziów na meczach organizowanych przez Pomorski ZPN w kontekście przypadków naruszenia nietykalności sędziego podczas wykonywania funkcji publicznej.

Szczegółowy komunikat z treścią podjętych uchwał opublikowany będzie na oficjalnej stronie internetowej Pomorskiego ZPN w zakładce „dokumenty do pobrania - uchwały Zarządu”.

Termin następnego posiedzenia Zarządu ustalono na dzień 05.07.2021 r.

(-) Józef Dąbrowski
Sekretarz Zarządu Pomorskiego ZPN