fot. Pomorski ZPN

Komunikat Zarządu z dnia 10.08.2020 r.

W dniu 10.08.2020 r. zgodnie z planem pracy, odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Pomorskiego ZPN.


Ważniejsze decyzje czy postanowienia posiedzenia:

 1. W poczet członków Pomorskiego ZPN przyjęto pięć nowych klubów:
  a) AP Kaszubia Kościerzyna,
  b) UKS Feyenoord Rotterdam Football School Poland Gdańsk,
  c) KS Dragon Pomorze Chwaszczyno,
  d) UKS AP Champions kwidzyn,
  e) KS Sparta Rakowiec.
 2. Na wniosek Komisji ds. Rozgrywek Pomorskiego ZPN, w związku z brakiem drużyny biorącej udział w rozgrywkach sezonu 2020/2021, podjęto decyzję o stwierdzeniu wygaśnięcia członkostwa w Pomorskim ZPN następujących klubów: Malczkowo/Łupawa, KKS Koleczkowo, Olimp Mierzeszyn, Muzycy Trójmiasto FC, Oruński KP, Piaski Wąglikowice, Piast Majewo, Powiśle Stary Targ, Smoki Podole Małe, Start Kulice, Start Łeba, Sztorm Gdańsk, Teamspirit Gdańsk, Tiki Taka Gdańsk, Unia Korzybie, Vamos Gdańsk, Wicher Wierzchucino, Wybrzeże Gdańsk GKP, Zaspa Gdańsk, GTS Przywidz, Grab Grapice, AP Człuchów, Czarni Ostrowite, Agra Ostrowite.
 3. Wyrażono zgodę na używanie nazwy marketingowej przez:
  a) drużynę klasy A klubu UKS AP Pomorzanin Gdynia nazwy UKS AP Pomorzanin/ERRA Gdynia,
  b) drużyny klubu KS Osiczanka Osice odpowiednio: drużynę klasy A nazwy Tres Osiczanka Osice, drużynę junior G1 nazwy Camargo Osiczanka Osice, przez drużyny junior D1, D2, E1 i F1 nazwy Base Group Osiczanka Osice,
  c) drużynę IV ligi kobiet klubu KS Pogoń Tczew nazwy Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew,
  d) wnioski klubu KS Pogoń Tczew dotyczące wyrażenia zgody na używanie nazwy marketingowej przez drużynę I ligi kobiet i drużynę uczestniczącą w rozgrywkach CLJ U-17 przekazano do Zarządu PZPN.
 4. Zatwierdzono zmiany i poprawki w Regulaminie rozgrywek o Puchar Polski w piłkę nożną Pomorskiego ZPN na sezon 2016/2017 i następne.
 5. Zatwierdzono przepisy na sezon 2020/2021 regulujące rozgrywki kobiet na szczeblu Pomorskiego ZPN:
  a) Regulamin rozgrywek o mistrzostwo IV ligi;
  b) Regulamin rozgrywek wojewódzkiej ligi juniorek U-15,
  c) Regulamin rozgrywek wojewódzkiej ligi młodziczek U-13,
  d) Regulamin rozgrywek „Pomorskie mistrzostwa orliczek U-11”,
  e) Regulamin rozgrywek „Pomorskie mistrzostwa żaczek U-9”,
  f) schemat i terminarz rozgrywek o Puchar Polski kobiet na szczeblu Pomorskiego ZPN w sezonie 2020/2021.
 6. Zatwierdzono zmiany w załączniku do Regulaminu rozgrywek mistrzowskich Pomorskiego ZPN „Taryfikator sankcji finansowych dotyczący organizacji rozgrywek w piłkę nożną Pomorskiego ZPN na sezon 2020/2021” poprzez przepisy dotyczące rozgrywek kobiet i dziewcząt prowadzonych przez Pomorski ZPN.
 7. Zapoznano się w informacją dotyczącą przygotowań do Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów Pomorskiego ZPN. W związku z ograniczeniami wynikającymi z przepisów sanitarnych w czasie obowiązywania stanu epidemii na terenie kraju analizowano konieczność zmiany miejsca obrad Walnego Zgromadzenia. Zatwierdzono sprawozdanie z działalności Pomorskiego ZPN w latach 2016-2020.
 8. Pozytywnie rozpatrzono wnioski Komisji ds. Odznaczeń Pomorskiego ZPN w sprawie nadania odznaki honorowej Pomorskiego ZPN dla działaczy klubowych i związkowych. Złotą odznaką „Zasłużony dla Pomorskiego ZPN” wyróżnieni zostali: Katarzyna Wierzbowska, Henryk Jaskólski, Jacek Drążek i Zdzisław Watral. Srebrną odznaką „Zasłużony dla Pomorskiego ZPN” wyróżnieni zostali: Dawid Kręcki, Rafał Hołubowski, Adam Wysocki, Magdalena Majewska, Steffan Weinmeister i Ernest Czelewicz.
 9. Podjęto decyzję o wystąpieniu do Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów Pomorskiego ZPN z wnioskiem o nadanie tytułu i godności „Członka Honorowego Pomorskiego ZPN’ dla Gerarda Sobeckiego.
 10. W sprawach personalnych podjęto decyzję o nadaniu uprawnień obserwatora sędziów III ligi i klas niższych dla Sylwestra Tuszer.
 11. Przyjęto do wiadomości protokoły z kontroli działalności związkowej przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną Pomorskiego ZPN
 12. Zapoznano się z informacją w sprawach bieżącej działalności Związku między innymi dotyczącej:
  a) przebiegiem i organizacją, zleconych przez PZPN, turniejów piłki plażowej,
  b) przygotowań do organizacji rozgrywek w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 w warunkach reżimu sanitarnego.

Szczegółowy komunikat z treścią podjętych uchwał opublikowany będzie na oficjalnej stronie internetowej Pomorskiego ZPN w zakładce „dokumenty do pobrania - uchwały Zarządu”.

 (-) Józef Dąbrowski
Sekretarz Zarządu Pomorskiego ZPN