fot. Pomorski ZPN

Klasyfikacja Fair Play sezon 2019/2020

Wraz z zakończeniem sezonu 2019/2020 zgodnie z tradycją przedstawiamy klasyfikację Fair Play w poszczególnych ligach naszego województwa.


Ze względu na pandemię koronawirusa decyzją Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej sezon 2019/2020 nie został dokończony. Pomimo tego postanowiliśmy przyznać nagrody Fair Play dla najlepszych pod tym względem drużyn w poszczególnych ligach. Szacunek dla przeciwnika, przestrzeganie przepisów gry w piłkę nożną oraz dążenie do zwycięstwa bez uciekania się do różnego rodzaju oszustw – taka postawa powinna charakteryzować każdego sportowca. Zarówno na boisku, jak i poza nim. A wszystko w myśl zasady Fair Play. Jest to system wartości, jakim powinien kierować się każdy, kto bierze udział we współzawodnictwie sportowym. To rodzaj postawy opierającej się na respektowaniu zasad, a także uczciwości, szacunku i braku agresji wobec przeciwnika. Zgodnie z tradycją Pomorski Związek Piłki Nożnej nagradza te zespoły, które grały najbardziej fair w danej klasie rozgrywkowej. Kwota nagrody jest sumą wszystkich kar finansowych art. 57 § 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN w danej lidze. Punkty ujemne są przyznawane wg. zasad:

a) - (minus) 1 za każde napomnienie,
b) - (minus) 3 za każde wykluczenie,
c) - (minus) 15 za każde nieusprawiedliwione niestawienie się do zawodów.

Zwycięża drużyna, która w trakcie całego sezonu uzbiera najmniej punktów ujemnych w lidze. Poniżej znajduje się tabela zwycięzców klasyfikacji Fair Play sezonu 2019/2020. Gratulujemy wygranym i zachęcamy do gry zgodnie z zasadami Fair Play.

POBIERZ