fot. Pomorski ZPN

Kaszubia Kościerzyna i Jaguar Gdańsk w walce o puchar

W środę 5 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Brusach przy ulicy Armii Krajowej 1 odbędzie się finał Pucharu Polskim na szczeblu wojewódzkim. Kaszubia Kościerzyna kontra Jaguar Gdańsk.


Zapewne mało kto się spodziewał takiego finału patrząc na to, z kim drużyny te rywalizowały w półfinałach. Na pewno Kaszubia i Jaguar nie byli faworytami w meczach odpowiednio z Radunią Stężyca i Bałtykiem Gdynia. Czwartoligowcy kontra trzecioligowcy. Kaszubia wprawdzie mecz z Radunią przegrała 0:2, ale w zespole ze Stężycy grał nieuprawniony zawodnik i mecz ten został zweryfikowany jako walkower 3:0 na rzecz podopiecznych trenera Pawła Budziwojskiego.

Z kolei Jaguar po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonał 4:3 gdyński Bałtyk. Szala zwycięstwa wahała się to w jedną, to w drugą stronę – 1:0 dla Jaguara, 2:1 dla Bałtyku, 3:2 dla Jaguara. Bałtyk wprawdzie doprowadził do remisu, ale ten dzień należał do Szymona Rychłowskiego, który swój perfekcyjny występ podsumował pięknym golem z ponad 30 metrów i tym samym ustalił wynik meczu na 4:3. Wszystkie gole dla gdańszczan strzelił właśnie Rychłowski, który pogrążył swój były klub, bowiem w zespole biało-niebieskich zaliczył 57 spotkań.

Szymon Rychłowski kontynuuje swoją znakomitą formę. W pierwszej kolejce IV ligi „RWS Investment Group” zapewnił zwycięstwo Jaguarowi przeciw rezerwom Chojniczanki Chojnice. Chojniczanie prowadzili 1:0, do remisu doprowadził Paweł Rzepnikowski, a Rychłowski w 78 minucie ustalił wynik meczu na 2:1 wykorzystując rzut karny.

Mniej udanie w sezon ligowy weszła Kaszubia, która w Gniewinie zremisowała ze Stolemem 1:1. Tomasz Tuttas dał prowadzenie bordowym po strzale z rzutu karnego, ale Stolem zdołał wyrównać w 77 minucie również skutecznie wykonując jedenastkę.

Finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim zapowiada się niezwykle ciekawie i emocjonująco. Dla Jaguara to pierwsza taka okazja, by podnieść puchar. Kaszubia ma już doświadczenie w finałach. W 2013 roku kościerzynianie przegrali z Cartusią 0:1, ale rok wcześniej świętowali po zwycięstwie 3:2 z Gryfem Wejherowo.

Na zwycięzców czeka czek w wysokości 40 000 zł. Przegrany zainkasuje 10 000 zł.

Współorganizatorem meczu finałowego jest Urząd Miasta Brusy.

W dniu meczu nie będzie prowadzona dystrybucja biletów. 

Wnioski o akredytacje dziennikarskie można przesyłać na e-maila: g.molka@pomorski-zpn.pl do godziny 10:00 dnia 5 sierpnia (środa).