Kadry Pomorza zakończyły rywalizację na etapie grupowym

Nasze kadry zakończyły swoje rozgrywki na etapie grupowym. W ostatniej kolejce graliśmy z kadrami z Zachodniopomorskiego ZPN. Kadra z rocznika 2003 uległa rywalom z 1:4, zaś drużyna z rocznika 2004 zremisowała 1:1.

Kadra 2003

Zachodniopomorski ZPN – Pomorski ZPN 4:1 (3:1)

Bramka: 15’ Trela Mateusz (Arka Gdynia SI)

Skład: Chmielewski Stefan (Lechia Gdańsk SA), Zagraba Maciej (Lechia Gdańsk SA), Skręta Kamil (Arka Gdynia SI), Gnietko Maciej (Lechia Gdańsk SA), Paradowski Mateusz (Lechia Gdańsk SA), Zaryczański Oskar (Arka Gdynia SI), Duraj Mariusz (Lechia Gdańsk SA), Trela Mateusz (Arka Gdynia SI), Loch Stanisław (Lechia Gdańsk SA), Ciesielski Jakub (Lechia Gdańsk SA), Skóra Kacper (Arka Gdynia SI)
Rezerwowi: Miłaszewski Wojtek (Arka Gdynia SI), Tandecki Adam (Arka Gdynia SI), Formella Michał (Arka Gdynia SI), Prykaszczyk Filip (Gedania 1922 Gdańsk), Formell Mikołaj (Gryf Wejherowo)

Sztab trenerski:
Marek Leszczyński – I trener
Karol Piątek – asystent trenera
Jarosław Talik – trener bramkarzy
Jacek Sachajko – kierownik zespołu

W Ustroniu Morskim Pomorski ZPN rocznika 2003 rozegrał ostatnie spotkanie w tym sezonie. Pierwsza połowa to wynik błędów indywidualnych oraz braku koncentracji. Szybko straciliśmy dwie bramki. Pierwsza bezpośrednio z rzutu rożnego, a druga w sytuacji sam na sam. Mieliśmy problemy z utrzymaniem się przy piłce, co powodowało straty. W 15 minucie wyprowadziliśmy szybki atak, po którym Mateusz Trela zdobył bramkę kontaktową. Gdy wydawało się, że zaczynamy szanować piłkę, tracimy trzecią bramkę w zamieszaniu podbramkowym. Na piątym metrze piłka odbijała się od zawodników jak w bilardzie. Niestety najwięcej spokoju i pewności siebie miał zawodnik przeciwnika i umieścił piłkę w bramce. Po dwóch minutach Kamil Skręta znalazł się w dogodnej sytuacji oddając uderzenie z 10 metra, lecz tego dnia bramkarz drużyny gospodarzy był bardzo dobrze dysponowany.

Na drugą połowę chłopcy wyszli bardzo zmotywowani i w pierwszych 10 minutach stworzyliśmy sobie dwie dobre sytuacje do zdobycia bramki. W tym dobrym okresie gry przeciwnik wyprowadził szybki atak, po którym zdobył czwartą bramkę. W 55 minucie Jakub Cieślicki minął w polu karnym zawodnika i oddał bardzo mocne uderzenie, lecz ponownie bramkarz gospodarzy był górą. Ten sam zawodnik 5 minut później otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie i niestety graliśmy w dziesięciu. Ostatnie 20 minut to sytuację pod obiema bramkami i zwycięsko z nich wychodzili tylko bramkarze. Zawodnik Filip Prykaszczyk zadebiutował w Pomorskim ZPN i od razu miał sytuację sam na sam po pięknym prostopadłym podaniu Kacpra Skóry, ponownie bramkarz górą. Na 5 minut przed ostatnim gwizdkiem w sytuacji stykowej Kamil Skręta niefortunnie upada, co powoduje kontuzje ręki i kończymy ten mecz w dziewiątkę.

Myślę, że zespół Zachodniopomorskiego ZPN wygrał zasłużenie, bo był skuteczniejszy pod bramką. Gratulacje i powodzenia na Mistrzostwach Polski. Rozmiar naszej porażki jest zdecydowanie za wysoki gdyż stworzyliśmy sobie kilka bardzo dobrych sytuacji, lecz zabrakło skuteczności. Z tego miejsca należą się podziękowania Szymonowi Hartmanowi i Błażejowi Adamusowi, którzy prowadzili tą kadrę przez ostatnie 2,5 roku dwukrotnie awansując do Mistrzostw Polski oraz Pawłowi Staruszkiewiczowi, który tworzył zarys oraz dokonał głównej selekcji tej kadry na samym początku jak powstawała. Przygoda zawodników z Kadrą Pomorza rocznika 2003 dobiegła końca, teraz życzymy wam powołań do Kadry Polski i gry na szczeblu centralnym w seniorskiej piłce. Powodzenia.

Kadra 2004

Pomorski ZPN - Zachodniopomorski ZPN 1:1 (0:0)

Bramka: Przemysław Kinder (Lechia Gdańsk)

Skład: Oliwier Zych (Arka Gdynia SI) - Bartosz Brylowski (Czarni Pruszcz Gdański), Kinder Przemysław (Lechia Gdańsk SA), Nawrocki Mateusz (Jaguar Gdańsk), Kula Bartosz (Jaguar Gdańsk), Babś Krzysztof (Arka Gdynia SI), Urbański Kacper (Lechia Gdańsk SA), Wireński Jakub (Jaguar Gdańsk), Krajewski Marcel (Arka Gdynia SI), Krasiński Kuba ( Arka Gdyni SI), Puścikowski Igor (Arka Gdynia SI)
Rezerwowi: Łyszkiewicz-Dustet Adrian (Arka Gdynia SI), Styn Maciej (Arka Gdynia SI), Cezary Stolz (UKS Dragon Bojano), Kościów Jakub (Arka Gdynia SI), Matwiszyn Wiktor (Arka Gdynia SI), Gontarz Paweł (SKS Polonia Gdańsk), Kaim Błażej (Jaguar Gdańsk)

Tomasz Borkowski – I trener
Jakub Frydrych –II trener
Krzysztof Wireński – kierownik zespołu

W pierwszej połowie oba zespoły grały bardzo ofensywny futbol. Po stronie gospodarzy dwukrotnie bramkę ratowała poprzeczka. Zawodnicy Pomorskiego ZPN kilkukrotnie próbowali uderzeń z dystansu, a w sytuacji sam na sam strzał Brylowski trafił w słupek. W drugiej części po stałym fragmencie gry najlepiej zachował się Kinder, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki i dał prowadzenie drużynie z Pomorza. W dalszych minutach goście kontrolowali przebieg meczu i gdy wydawało się, że spotkanie dobiegnie końca, kluczową akcje przeprowadzili Szczecinianie wyrównując stan gry. Tym samym zapewniając sobie drogę do Mistrzostw Polski.

Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.