fot. kadra.jpg

Kadry Pomorskiego ZPN rozpoczynają rozgrywki

We wtorek 22 września kadry chłopców U-14 i U-13 oraz w dniach 25-27 kadra dziewcząt U-15 rozpoczną rozgrywki Kadry Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Jako pierwsza na boisko wyjdzie kadra U-13 prowadzona przez trenerów Rafała Kaczmarczyka i Arkadiusza Janora. Jest to kadra rywalizująca o Puchar im. Kazimierza Górskiego złożona z zawodników urodzonych w 2008 roku. We wtorek o godzinie 11:00 rozpocznie się pojedynek kadry Pomorskiego ZPN z kadrą Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Mecz odbędzie się na boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta. Dwie godziny później, o godzinie 13:00, do rywalizacji przystąpi starsza drużyna z rocznika 2007 prowadzona przez trenerów Pawła Wypija i Łukasza Godlewskiego. Kadra U-14 chłopców walczy o Puchar im. Kazimierza Deyny.

Oprócz kadry Kujawsko-Pomorskiego ZPN rywalami naszych drużyn będą zawodnicy z Podlaskiego ZPN i z Warmińsko-Mazurskiego ZPN. W czterozespołowych grupach każdy z każdym rozegra po dwa spotkania. Do fazy finałowej wchodzą dwie najlepsze drużyny.

Natomiast w weekend będą rywalizować kadry U-15 dziewcząt, które spotkają się w Sokółce na pierwszym turnieju w ramach rozgrywek reprezentacji WZPN trampkarek im. Ireny Półtorak. Rozgrywki dziewcząt obejmują cztery turnieje eliminacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Rywalkami naszych kadrowiczek będą kadry z Podlaskiego ZPN, Kujawsko-Pomorskiego ZPN i Warmińsko-Mazurskiego ZPN. Dwa turnieje odbędą się jesienią i dwa wiosną. Najlepsze dwie drużyny uzyskują awans do turnieju finałowego – suma wyników z czterech turniejów. Losowanie i harmonogram pierwszego turnieju poznamy w piątek. Mecze odbywać się będą w sobotę o godzinach 10:00 i 16:30. W niedzielę trzecia kolejka rozpocznie się o 10:30. Trenerami kadry zawodniczek z roczników 2006 i 2007 są Karol Złonkiewicz i Hanna Dryja.

----------------------------------------------------------

Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

logo_UM_PZPN.png