Kadrowiczki Pomorskiego ZPN U-15 z kompletem punktów po dwóch turniejach

Podopieczne Karola Złonkiewicza w drugim z czterech zaplanowanych turniejów makroregionalnych reprezentacji WZPN trampkarek U-15 im. Ireny Półtorak wygrały wszystkie swoje spotkania. Warto dodać, że po sześciu meczach eliminacyjnych nasze dziewczyny nie straciły jeszcze bramki.

1 -  Wiktoria Kozłowska, Wiktoria Tanajno, Oliwia Łapińska

Kadra Pomorskiego ZPN:  Abe Nina, Rykowska Nikola, Kosyn Maja, Gadawska Oliwia, Tanajno Wiktoria, Gal Yuli, Sienkiewicz Amelia, Ostopinka Marysia, Dudzik Karolina, Wegiera Adrianna, Łapińska Oliwia, Curyło Magda (AP Lotos Gdańsk), Kozłowska Wiktoria, Sikorska Dominika (Checz Gdynia), Potrykus Anna (Dragon Pomorze), Pettke Małgorzata (Amator Kiełpino), Laska Aleksandra (Chojnicznka Chonice), Sieradzka Wiktoria (Gryf Słupsk), Zamojska Natalia, Cielecka Oliwia (Błekitni Wejherowo)

W bardzo dobrych nastrojach do drugiego turnieju eliminacyjnego, który odbył się w Grudziądzu przystąpiły nasze piłkarki Kadry Pomorskiego ZPN U-15. W pierwszym meczu turnieju z Podlaskim ZPN nasze kadrowiczki wygrały 1:0 po bramce kapitanki drużyny Oliwi Gadawskiej. Przez zdecydowaną większość tego meczu piłka była w posiadaniu naszej drużyny, trzeba jednak podkreślić, że przeciwniczki znakomicie odrobiły lekcję w pierwszego turnieju i zagrały bardzo dobrze taktycznie.

W drugim spotkaniu turnieju zmierzyliśmy się z gospodyniami turnieju i drugą drużyną w tabeli czyli Kujawsko-Pomorskim ZPN. Już na początku spotkania po rzucie rożnym celnym strzałem popisała się Oliwia Łapińska. Kilka minut później po świetnej akcji całej drużyny piłkę do pustej bramki skierowała Aleksandra Laska i na przerwę schodziliśmy w dwubramkową przewagą. Po zmianie stron przebieg spotkania nie uległ zmianie i kontrolowaliśmy grę. Dwie bramki Oliwi Gadawskiej dały nam końcowy wynik 4:0.

W ostatnim meczu podejmowaliśmy drużynę Warmińsko-Mazurskiego ZPN. Ponownie na samym początku wyszliśmy na prowadzenie. Tym razem autorką bramki była Maja Kosyn, kilka minut później na 2:0 strzeliła Nina Abe. Chwilę przed przerwą swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zanotowała Maja Kosyn. W drugiej połowie gra się wyrównała i kilka dogodnych akcji miały przeciwniczki, ale to nasze dziewczyny po raz kolejny trafiły do siatki. Nina Abe ustaliła wynik spotkania na 4:0.

Kadrowiczki Pomorskiego ZPN U-15 z kompletem punktów po dwóch turniejach pewnie prowadzą w tabeli swojej grupy. Wartym pokreślenia jest fakt, że podczas turnieju wszystkie zawodniczki spędziły sporą iść minut na boisku.