fot. Kadra Pomorskiego ZPN U-15 - turniej w Łomży.

Nasze kadrowiczki najlepsze w turnieju w Łomży

Kadra Pomorskiego ZPN U-15 dziewcząt wygrała pierwszy turniej kadr wojewódzkich im. Ireny Półtorak. Podopieczne Patrycji Salwy wygrały dwa spotkania i jedno zremisowały.


I turniej kadr wojewódzkich - Łomża 23-25 września 2022

1. kolejka
Kujawsko-Pomorski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 2:0
Pomorski ZPN – Podlaski ZPN 1:0
1:0 - 14' Kaja Mienik

Dziewczyny zrealizowały główne cele, które zostały im przedstawione. Od początku prowadziły grę. Dobra gra w obronie i zorganizowany atak. Strzał z dystansu naszej zawodniczki przyniósł bramkę. Do końca meczu utrzymały wynik, który dał zwycięstwo. 

Warmińsko-Mazurski ZPN – Podlaski ZPN 2:3
Pomorski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 1:1
0:1 - 4'  Aleksandra Figura
1:1 - 23' Karolina Dudzińska

Mecz z województwem Kujawsko-Pomorskim był bardzo zacięty i wyrównany. Już w czwartej minucie nasz zespół stracił bramkę. Na szczęście dziewczyny nie zawiesiły głów, dostały jeszcze większy wiatr w żagle. Walka o każdą cześć boiska co zaowocowało bramką wyrównującą. Do końca meczu oba zespoły miały kilka dogodnych sytuacji na strzelenie bramki, jednak dobra postawa bramkarek nie pozwoliła na to i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Podlaski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 1:0
Warmińsko – Mazurski ZPN – Pomorski ZPN 0:4
0:1 - 12' Kaja Mienik,
0:2 - 23' Małgorzata Pettke
0:3 - 33' Wiktoria Rybicka
0:4 - 43' Paulina Rogalewska

Mecz od początku był pod nasze dyktando. Stworzyliśmy sobie dużo sytuacji i już w 12’ zdobywamy bramkę na 1:0. Dziewczyny zrealizowały główne cele i założenia. To przyniosło kolejne bramki - w 23’ po bardzo ładnie wykonanym rzucie wolnym oraz w 33’ i 43’ z gry.

Skład Pomorskiego ZPN: Anna Ślusarska, Weronika Rzeszotek, Eliza Ałanowska, Natalia Płoska, Wiktoria Rzeszotek, Zofia Wąsik, Małgorzata Pettke, Wiktoria Sieradzka, Aleksandra Neubauer, Wiktoria Rybicka, Maja Dampc, Curyło Magda, Kaja Mienik, Dzieciuch Michalina, Bondaruk Małgorzata, Lena Myszk, Rogalewska Paulina, Dudzińska Karolina

Na turniej do Łomży z osiemnastu powołanych dziewczyn, aż dwanaście z nich debiutowało w oficjalnym meczu kadry naszego województwa. Od początku jako sztab założyliśmy sobie, że głównie musimy się skupić na integracji zawodniczek. Zorganizowaliśmy wiele zabaw i ćwiczeń, które oprócz wspomnianej integracji miały na celu ściągnąć z zawodniczek presję. Widać było, że większość jest bardzo przejęta grą w kadrze województwa. Gdy zostaliśmy powołani przez Zarząd Pomorskiego ZPN, na pierwszym spotkaniu sztabu ustaliliśmy, że będziemy grali ustawieniem 4-3-3 w ataku z przejściem na 4-5-1 w obronie. Dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze, z założeniami jakie dostały przed meczem. Wyróżniały się na tle reszty zespołów pod względami wolicjonalnymi, walczyły o każdy metr boiska. Wartym odnotowania jest fakt, że każda z powołanych na turniej dziewczyn zagrała we wszystkich meczach. Bramkarki (Ślusarska, Rzeszotek) broniły po połowie w każdym meczu. Pierwszy turniej zakończyliśmy jako lider grupy z 7 punktami. Warto zaznaczyć, że dwie bramki w turnieju zdobyła najmłodsza w drużynie urodzona w roku 2010 Kaja Mienik (AP Karol Piątek).

Tabela po pierwszym turnieju
1. Pomorski ZPN 7 pkt. 6-1
2. Podlaski ZPN 6 pkt. 4-3
3. Kujawsko-Pomorski ZPN 4 pkt. 3-2
4. Warmińsko-Mazurski ZPN 0 pkt. 2-9

Bramki
2 - Kaja Mienik
1 - Karolina Dudzińska, Małgorzata Pettke, Wiktoria Rybicka, Paulina Rogalewska

U15 łomża.jpg


Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

logo_UM_PZPN.png