fot. Kadra Pomorskiego ZPN U-15

Kadra U-15 dziewcząt z awansem do turnieju finałowego OOM

W dniach 6-8 maja odbył się trzeci turniej reprezentacji WZPN trampkarek U-15 w piłce nożnej im. Ireny Półtorak. Nasze zawodniczki zanotowały zwycięstwo, remis i porażkę. Przed czwartym turniejem podopieczne trenera Karola Złonkiewicza zapewniły sobie udział w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.


III turniej, Władysławowo-Cetniewo 6-8 maja 2022 r.

1. kolejka
Podlaski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 0:4
Warmińsko-Mazurski ZPN - Pomorski ZPN 1:0

2. kolejka
Warmińsko-Mazurski ZPN - Podlaski ZPN 3:0
Pomorski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 1:1
Bramka: Wiktoria Sieradzka

3. kolejka
Kujawsko-Pomorski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 1:0
Podlaski ZPN - Pomorski ZPN 0:7
Bramki: 3 Aleksandra Laska, Małgorzata Pettke, Oliwia Łapińska, Aleksandra Neubauer, Maja Kosyn

Tabela po trzech turniejach
1. Pomorski ZPN 22 pkt. 26:2
2. Kujawsko-Pomorski ZPN 19 pkt. 15:10
3. Warmińsko-Mazurski ZPN 12 pkt. 9:10
4. Podlaski ZPN 0 pkt. 2:30

Strzelczynie bramek Pomorskiego ZPN:
5 - Nina Abe, Oliwia Gadawska, Aleksandra Laska
4 - Maja Kosyn
2 - Oliwia Łapińska
1 - Wiktoria Kozłowska, Wiktoria Tanajno, Wiktoria Sieradzka, Małgorzata Pettke, Aleksandra Neubauer

- Mimo otrzymania promocji do fazy pucharowej czujemy spory niedosyt w zawiązku z wynikiem sportowym, który będziemy chcieli poprawić podczas ostatnich zawodów w czerwcu. Nasze zawodniczki pokazały się z dobrej strony, pokazując przewagę nad przeciwnymi drużynami pod wieloma aspektami piłkarskiego rzemiosła. Natomiast analiza meczowa pozwoliła nam znaleźć słabe punkty, nad którymi musimy pracować. Najważniejsze jest jednak to, że jako drużyna zrealizowaliśmy postawione sobie cele, co daje nam pozytywny sygnał w podążaniu w odpowiednim kierunku - podsumował turniej w Cetniewie trener Kadry U-15 Karol Złonkiewicz

Ostatni turniej odbędzie się w dniach 17-19 czerwca. Organizatorem będzie Warmińsko-Mazurski ZPN. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 30 czerwca - 6 lipca (miejsce do ustalenia).


Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

logo_UM_PZPN.png